اخبار

در «حکومت اسلامی» رای مردم هیچ اعتبار «شرعی و قانونی» ندارد

آموختن از گذشته روزگار، اینست وظیفه هر انسان خردمند و هر جریانی که بر تعلق و تعمق استوار باشد. مدنیت امروزی ما مجموعه ای  از تجارب نیاکان ماست. تنها طریق دریافت حقیقت ، مشاهده دقیق نموندها و وقایع، تجربه و تحلیل صحیح و نتیجه گیری منظم از این نمونه ها و وقایع است ، سخن با کسانی است که با هزاران حیله و فریب توده های مردم را به پای صندق رای انتخابات مهندسی شده در« نظام»سراپا غرقه در فساد، دروغ، غارتگری و جنایت در بهترین حالت آن خام اندیشی است.دعوت می کردند. به گزارش تسنیم از قم،ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید رژیم در مراسم احیای شب قدر در مدرسه علمیه تصریح کرد: «نباید بگوییم که حاکم را رای مردم تعیین می‌کند». ..

استاد برجسته حوزه علمیه قم افزود: پیغمبر اسلام فرمود که تعیین جانشین من با خدا است و خداوند به هر کسی که خواست، ولایت می‌دهد و کتاب‌های زیادی در خصوص غدیر نوشته شده است.

مکارم شیرازی با اشاره به دموکراسی اظهار کرد: دموکراسی برای غرب است و حتی این نوع حکومت، حکومت مردم بر مردم نیست، گاهی یک نامزد با ۲۵ درصد رای از مردم به ریاست می‌رسد، در آمریکا افراد با ثروت و تبلیغات، مغز مردم را شستشو می‌دهند و رای می‌آورند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امام با رای مردم انتخاب نمی‌شود و نباید با یک صفحه نهج البلاغه، نظام حکومتی اسلام را دگرگون نشان بدهیم.
مکارم شیرازی پس از ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ با نوشتن کتابی به عنوان “فیلسوف‌نماها” با افکار« مترقی و مردمی » مقابله می کرد که در آن زمان و قبل از کودتای ۲۸ مرداد از طرف حزب توده ایران برای بالا بردن آگاهی توده ها  تشریح و توزیع می شود. کتاب یادشده در سال ۱۳۳۳ “جایزه سلطنتی بهترین کتاب سال” را برنده شد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا