گوناگون

بانک مرکزی شایعه ی ورشکستگی بانک ها را رد کرد

بانک مرکزی شایعه ی ورشکستگی بانک ها را رد کرده، اخباری در مورد انحلال و ادغام موسسات بانکی منتشر شده و سپرده گذاران برای دریافت سپرده های خود در برابر تعدادی از شعب موسسات مالی تجمع کرده اند …

بانک مرکزی در اطلاعیه ای از مردم خواست به شایعات در فضای مجازی توجه نکنند و اخبار شبکه بانکی را فقط از بانک مرکزی دریافت کنند.
به گزارش ایلنا، در این اطلاعیه آمده است: “بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به آگاهی هموطنان گرامی می رساند؛ در روزهای اخیر برخی افراد و گروه ها با اهداف و اغراض شخصی و سیاسی، از طریق برخی رسانه‌ها به ویژه شبکه‌های اجتماعی به انتشار شایعاتی از قبیل ورشکستگی بانک‌ها و در خطر بودن سپرده های مردمی اقدام می کنند. انتشار این شایعات با هدف تشویش اذهان سپرده گذاران و ایجاد نگرانی در بین آنها انجام می شود. بانک مرکزی ضمن تاکید بر سلامت و صحت نظام بانکی در بانک ها و موسسات مجاز، اعلام می‌کند عوامل تولید این شایعات و بازنشرکنندگان آن از سوی مراجع ذی صلاح در حال پیگرد قانونی است.
در ادامه ی این اطلاعیه آمده است: بنابراین ضمن تکذیب شایعات، تاکید می شود اخبار موثق و مورد تایید بانک مرکزی صرفاً از طریق پایگاه اطلاع رسانی این بانک به آدرس www.cbi.ir و یا مصاحبه های مسئولان بانک مرکزی به استحضار مردم ایران و سپرده گذاران بانک ها و موسسات اعتباری می رسد.

بانک مهر اقتصاد در موسسه کوثر ادغام می شود
روابط عمومی موسسه اعتباری کوثر از مذاکرات انجام شده و توافقات حاصله برای ادغام بانک مهر اقتصاد و تعاونی ثامن در موسسه کوثر خبر داد.
پس از انتشار اخباری مبنی بر ادغام بانک مهر اقتصاد و موسسه اعتباری ثامن الائمه در موسسه اعتباری کوثر، روابط عمومی موسسه کوثر با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تایید ادعاهای مطرح شده، از انجام مذاکرات و توافقات حاصله برای ادغام بانک مهر اقتصاد و تعاونی ثامن در موسسه اعتباری کوثر خبر داد.

هجوم سپرده‌گذاران موسسه ثامن برای دریافت سپرده‌ها
در پی انتشار اخباری مبنی بر انحلال و ادغام موسسه ثامن، امروز نیز سپرده‌گذاران این موسسه برای دریافت وجوه خویش به شعب این موسسه هجوم برده‌اند. به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا؛ این تجمع ها چند روز است که ادامه دارد و سپرده گذاران موسسه اعتباری ثامن خواستار باز پس‌گیری سپرده‌های خود هستند و مقابل شعب این موسسه تجمع می کنند.
صبح امروز نیز بر اساس مشاهدات عینی خبرنگار ایلنا بیش از دویست نفر از سپرده گذاران موسسه ثامن‌الائمه مقابل شعبه جهان کودک این موسسه تجمع کردند و خواستار باز پس گیری سپرده هایشان شدند.

برخوردهای «خودسرانه»
در اجتماعات روز گذشته ی مردم در برابر این موسسه ی مالی، نیروهای پلیس به ضرب و شتم تعدادی از تجمع کنندگان اقدام کردند. امروز سردار “حسین ساجدی نیا” ضرب و شتم مردم توسط پلیس را «خودسرانه» خواند. وی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روز گذشته در مقابل یکی از موسسات مالی در پایتخت تعدادی از شهروندان تجمع کرده بودند که برخی از نیروهای پلیس به صورت خودسرانه با شهروندان درگیر شدند.
وی افزود: بلافاصله فرمانده میدان وارد عمل شده و با اعتراض به این اقدام، از ادامه درگیری پلیس با مردم جلوگیری کرد.
رئیس پلیس پایتخت خاطر نشان کرد: پس از بررسی ابعاد مختلف این حادثه، عوامل حاضر در درگیری شناسایی و با خاطیان برخورد شد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا