گوناگون

افشای جزئیات تازه از پرونده مالباختگان کاسپین

یک وکیل دادگستری با اشاره به اعتراضات سپرده گزاران مؤسسه اعتباری کاسپین گفت: از طریق رسانه های گروهی آگاهی یافتیم که تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درصدد جمع آوری امضا برای سوال از رئیس جمهور بابت ابهامات پدید آمده در رابطه با سپرده گذاران موسسه مالی و اعتباری کاسپین می باشند.
تجمع در برابر مجلس شورای اسلامی

پیمان حاج محمود عطار در گفتگو با انتخاب خبر اظهار داشت: صرف نظر از اینکه آیا مشکلات پیش آمده برای سهامداران این مؤسسه اعتباری و مالی در حدی می باشد که نیازمند سوال از رئیس جمهور می باشد یا خیر، موضوع بحث این مقال پرداختن به موضوعی مهم تر و اساسی تر است و آن اینکه نمایندگان محترم مجلس بایستی بجای سوال از رئیس جمهور کنونی، رئیس جمهور سابق جناب آقای محمود احمدی نژاد و رئیس سابق بانک مرکزی را که به تکالیف قانونی خود در صدور پروانه تأسیس مؤسسه اعتباری مالی کاسپین و موسسات شبیه آن عمل ننموده اند را مورد محاکمه و بازخواست قرار بدهند.

وی تصریح کرد: این موسسات به صورت قارچ گونه تاسیس و بدون رعایت استانداردهای قانونی در جذب سپرده و پرداخت سودهای غیرقانونی و غیرشرعی به سپرده گذاران فعالیت گسترده در سطح کشور نموده اند و بانک مرکزی دولت سابق هیچ گونه نظارتی بر عملکرد غیرقانونی این موسسات مالی و اعتباری نداشته است.

پیمان حاج محمود عطار در پایان گفت: مسئولیت تضییع حقوق سپرده گذاران مؤسسه مالی و اعتباری کاسپین و موسساتی شبیه آن بر عهده رئیس جمهور کنونی نیست که برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از طریق اهرم سوال از ایشان درصدد اثبات این مسئولیت می باشند بلکه پاسخگوی سپرده گذاران مال باخته این مؤسسات دولت پیشین به ویژه مسئولین اقتصادی و بانکی آن می باشند.

فیلم زیر: غارت شدگان مؤسسه مالی موسوم به “ثامن الائمه” روز شنبه در برخی شهرها تجمع اعتراضی برگزار کردند که با حمله وحشیانه نیروهای انتظامی مواجه شدند

فیلم زیر: حمله بسیار وحشیانه به غارت شدگان

https://www.youtube.com/watch?v=-rErD-3xT_8

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا