اجتماعی

۶ کلانشهر و ۲۸۹شهرکشور در معرض تنش‌آبی قرار دارند

معاون وزیر نیرو از تنش آبی در ۶ کلانشهر و ۲۸۹ شهر کشور خبر داد و از مردم خواست تا برای برخورداری از شبکه آب پایدار در مصرف آب به ویژه در ساعات اوج صرفه‌جویی کنند.

به گزارش ایلنا، رحیم میدانی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: ۶ کلانشهر اصفهان، بوشهر، بندرعباس، شیراز، کرمان و مشهد و ۲۸۹ شهر کشور در معرض تنش آبی قرار دارند و این بدان معناست که منابع آب و مصرف در این شهرها در حالت سربه سر قرار دارد.

وی تاکید کرد در این وضعیت، کنترل مصرف از سوی مشترکان به‌ ویژه در ساعت‌های اوج مصرف برای پایداری خدمات بسیار تعیین کننده است.

معاون وزیر نیرو به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی درباره افزایش ۰.۵ تا ۱.۵ درجه سانتیگراد دمای هوا در ماه‌های تیر، مرداد و شهریور و مصرف بیشتر آب اشاره کرد و از مردم خواست برای برخورداری از شبکه آب پایدار در زمان اوج مصرف، از مصرف طولانی خودداری و این امور را به زمانی خارج از این ساعت ها موکول کنند.

میدانی ساعت های اوج مصرف آب در روزهای غیر تعطیل را از ۱۶.۳۰ تا ۲۱ و در روزهای تعطیل را از ۱۰ تا ۱۴ و همچنین ۱۶.۳۰ تا ۲۱ اعلام کرد و افزود: در این ساعت‌ها میزان مصرف آب به شدت افزایش می یابد و فشار بسیار زیادی به شبکه تحمیل می‌شود.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا