اخبار

«آتش به اختیاری»مصیبتی که «خامنه ای» دوباره آن را معنا کرد

خامنه‌ای امروز در نماز عید فطر برای جمع‌وجور کردن سخنان قبلی خود در باره “آتش به اختیار” که با واکنش های شدیدی در داخل کشور مواجه شد، گفت: آتش به اختیار به‌ معنای بی‌ قانونی، فحاشی نیست، آتش‌ به اختیار به‌ معنای کار خودجوش فرهنگی تمیز است. ..

خامنه ای به نیروهای سرکوبگر در کشور که با عنوان‌های گوناگون “بسیج”، “ثارالله”، “حزب‌الله”، “انصار ولی فقیه” و جز این‌ها، فعالیت می‌کنند و از نمادهای روشن تجاوز به حقوق مردم‌اند، آزادند که هرجا مصلحت دیدند-و به‌گفتهٔ خامنه‌ای،احساس کردند- که دستگاه‌های مرکزی، سیاسی دچار اختلال شده‌اند خود رأساً وارد عمل شوند و مسائل را حل‌وفصل کنند؛گفت: «بیش از همه باید مراقب نظم کشور، مراقب عدم سوء استفاده‌ دشمنان از وضعیت کشور، مراقب حفظ قوانین باشند».

خامنه ای با اشاره به منافذ و نفوذگاه های بسیار دشمن در عرصه فرهنگی، گفت: علاوه بر مجموعه های مسئول دولتی، مجموعه های عظیم مردمی و جوانان صاحب فکر و دارای ابتکار و همت نیز باید آتش به اختیار، منافذ فرهنگی را مسدود و در این عرصه اقدام کنند و کار را پیش ببرند.
او پیکری از اسلام تراشید و گفت:«زخم‌های زیادی بر پیکر امت اسلامی است: مسائل یمن، بحرین، مسائل گوناگونی که در کشورهای اسلامی هست، جراحت عمده‌ای بر پیکره‌ اسلام است».
خامنه ای علاوه بر پندار های خرافی و غیر واقعی که کوچکترین نشانی از علم و معرفت در حرف هایش نیست و ۳۸ سال است تکرار مکرر در جاهای مختلف مطرح میکند، این بار نیز خطاب به زیر دستان خود کفت: «مسئولان کشور به کمک مردم، کار برای تولید داخلی، کار برای اشتغال جوانان که جزو مسائل مهم ما است و ما امسال را سال تولید ملی و سال اشتغال اعلام کردیم، پیگیری کنند. باید این کارها با جدیت دنبال بشود».

حرف هایی که بدون پشتیبانی عملی در زمین میماند. و نتیجه آن تا به امروز به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز آمار ایران  از مجموع ۲۴ میلیون و ۱۰۵ هزار جمعیت فعال کشور، ۲ میلیون و ۹۴۴ هزار و ۱۵۸ نفر بیکار هستند. همچنین نرخ بیکاری جوانان ۲۴-۱۵ ساله هم نشان می دهد ۲۶.۹ درصد از جمعیت فعال ۲۴-۱۵ ساله بیکار بوده اند، این شاخص در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیشتر بوده است. تنها در حوزه زنان بیش از ۲۲میلیون و ۸۰۰ زن باسواد از نظر اقتصادی غیر فعال هستند.

وی افزود:«امیدواریم هرچه زودتر دولت جدید تشکیل بشود و کارهای لازم برای کشور را هرچه زودتر شروع کنند. کارهای بزرگی در پیش است که باید صورت بگیرد».
خامنه ای که مردم را به مدارا کردن و چشم انتظار دوختن به تغییر شرایط به‌وسیلهٔ دولت روحانی دعوت می‌کند، تنها خواسته او فریب مردم و ادامهٔ وضعیت فاجعه‌بار کنونی است. باید با آموختن از تجربیات دهه‌های گذشته، همبستگی و اتحاد سیاسی و عملی، شرایط را برای طرد رژیم ولایت فقیه و حرکت به سمت استقرار حاکمیت مردم بر سرنوشت‌شان آماده کرد.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا