گوناگون

بیش از یک میلیون خانواده در انگلیس بی‌خانمان می‌شوند

موسسه خیریه “شلتر” پیش‌بینی کرد که تا سال ۲۰۲۰ بیش از یک میلیون از خانوارهایی که در حال حاضر کرایه نشین هستند، بی‌خانمان می‌شوند…
ra45hobo_1200w.jpg

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین ، یافته‌های تحقیق موسسه خیریه “شلتر” حاکی از آن است که ترکیبی از معضلات دستمزدهای پایین، متوقف نمودن یارانه های دولتی و در نهایت افزایش کرایه خانه می تواند در سال ۲۰۲۰ به بحرانی شدید بی خانمانی در انگلیس تبدیل گردد.

بر اساس این گزارش، پیش‌بینی می‌شود که تا سال ۲۰۲۰ بیش از یک میلیون از خانوارهایی که در حال حاضر کرایه نشین می‌باشند، به دلایل فوق الذکر، بی‌خانمان شوند.

در این گزارش همچنین آمده است: در گذشته جمع‌آوری پس‌انداز برای خانواده‌ها جهت خرید مسکن مشکل بود، اما در سال‌های اخیر، تهیه کرایه ماهیانه جهت پرداخت به صاحب خانه برای خانوارها، مشکل شده است.

انتقادات در حوزه مسکن از دولت، پس از آتش‌سوزی در برج “گرنفل” لندن و آشکار شدن بی توجهی دولت نسبت به ایمنی و امنیت افراد، بالا گرفت.

طبق گزارش شلتر در ۸۳ درصد از مناطق انگلیس، درآمد افراد با افزایش اجاره بها و همچنین کمک‌های هزینه‌های دریافتی مسکن از سوی دولت سنخیت ندارد.

از یک میلیون خانواری که بر اساس این گزارش در معرض بی‌خانمان شدن هستند، حدود ۲۱۱ هزار خانوار، دارای افراد معلول و ناتوان هستند.

آمار افرادی که به عنوان بی‌خانمان در انگلیس به ثبت رسیده اند، از سال ۲۰۱۱ تاکنون حدود ۷۸ درصد افزایش یافته است.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا