فرهنگی

تجمع معلمان آزادِ سراسر کشور مقابل مجلس

امروز، کارگران، معلمان، دانشجویان، کوشندگان جنبش مدنی، طرفداران محیط زیست، و جز اینان، زن و مرد، با کم‌ترین ابراز اعتراض به وضع موجود، خواستار دگرگونی بنیادین در ساختارهای  اقتصادی ، اجتماعی و سیاسی در جامعه ایران هستند. اما  ارتجاع حاکم در رویارویی با خواسته هاو مطالبات مردم  ثابت می کند که، منافع میلیون ها مزدبگیر شامل کارگران و زحمتکشان یدی و فکری از جمله معلمان قربانی منافع لایه های انگلی و غیر مولد سرمایه داری ایران و نهادهای فاسد و زائد وابسته به این لایه ها می شود. با گذشت نزدیک به چهار ماه از سال جاری و به رغم تورم فزاینده و گرانی های سرسام آور، کارمندان میهن ما هنوز در انتظار افزایش ناچیز (۱۵ درصدی) دستمزدهای خود هستند! در این راستا صبح روز دوشنبه معلمان آزاد شاغل در بخش غیر دولتی از سراسر کشور به تهران آمدند و مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند….
به گزارش خبرنگار ایلنا، این معلمان که نه از حق بیمه بهره‌مندند و نه حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار نصیبشان می‌شود، از شرایط شغلی خود به شدت ناراضی هستند.
یکی از حاضران در این تجمع می‌گوید: فرق ما با معلمان رسمی چیست؟ ما هم همان کار را انجام می‌دهیم اما دستمزدمان از آنها خیلی کمتر است؛ در تابستان درآمد نداریم و از مزایای بیمه هم محرومیم و این به هیچ‌وجه عادلانه نیست.
این معلم آزاد خواسته خود را جذب در آموزش و پرورش و برخورداری از مزایای دیگر معلمان عنوان کرد.
این معلمان که از چند روز پیش در فضای مجازی برای این تجمع هماهنگی کرده بودند، از ساعات ٨ صبح مقابل مجلس شورای اسلامی جمع شدند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا