گوناگون

گروه ۲۰؛ درگیری شدید در هامبورگ + فیلم

خبرگزاری فرانسه در گزارشی از هامبورگ از درگیری شدید میان پلیس و تظاهر کنندگان مخالف گروه ۲۰ خبر داد و نوشت: هزاران نفر از فعالان مخالف جهانی شدن شامگاه پنجشنبه ­در آستانه نشست سران گروه ۲۰ در شهر هامبورگ در فضایی پرتنش راهپیمایی خود را آغاز کردند. (فیلم زیر)..

پلیس شمار تظاهر کنندگان را در ساعت ۱۹ به وقت محلی حدود هشت هزار نفر ارزیابی کرد. به گفته پلیس صدها نفر از تظاهر کنندگان آنارشیست هایی بودند که لباس سیاه به تن داشتند و صورت های خود را پوشانده بودند و به طور آشکار آماده بودند با نیروهای امنیتی درگیر شوند.

این تظاهرات که تحت شعار نمادین «به جهنم خوش آمدید» برگزار می شود، وعده داده شده است شدیدترین تجمع ضد گروه ۲۰ خواهد بود که در حاشیه نشست سران گروه ۲۰ برگزار می شود. نشست گروه ۲۰ قرار است روزهای جمعه و شنبه در هامبورگ برگزار شود.

تظاهرات به ابتکار «اتحادی خودمختار و ضد سرمایه داری» با حرکت از بازار ماهی فروشان در نزدیکی الب آغاز شد و تظاهر کنندگان قصد دارند دور مرکز کنگره که در آنجا نشست سران گروه ۲۰ برگزار خواهد شد، راهپیمایی کنند.

تظاهر کنندگان پارچه نوشته ای را با مضمون «در هم کوبیدن گروه ۲۰» حمل می کردند. تظاهر کنندگان قرار است به میدانی که با مرکز کنگره فقط ۳۰۰ متر فاصله دارد، عزیمت کنند.

حدود ۲۰ هزار پلیس از سراسر آلمان به هامبورگ آمده و به علت خطر حملات (تروریستی) و از کنترل خارج شدن تظاهرات در این شهر مستقر شده اند.

به گفته مقامات تا ۱۰۰ هزار تظاهر کننده قرار است چندین روز راهپیمایی کنند و بیش از ۳۰ تجمع اعتراضی پیش بینی شده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا