گوناگون

ترامپ امروز در لهستان چه گفت؟

رئیس‌جمهور آمریکا امروز در کنفرانس خبری مشترک با همتای لهستانی خود در «ورشو» درباره موضوعات مختلف از جمله رژیمهای سوریه و ایران اظهارنظر کرد…
Afbeeldingsresultaat voor ‫ترامپ  و همتا لهستانی‬‎

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: من گزینه‌های بسیار سختی دارم که درباره آن فکر می‌کنیم. این به معنی آن است که آن اقدامات را انجام خواهیم داد. خط قرمز ترسیم نمی‌کنم.

به گزارش تسنیم، رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد که حل بحران سوریه به راه حل سیاسی نیاز دارد و در توضیح آن گفت: راه حلی که جلوی پیشرفت برنامه‌های مخرب رژیم ایران را بگیرد .

در همین حال برخی منابع خبری اعلاک کردند که رییس جمهور آمریکا دستور برخورد نظامی با نیروهای رژیم ایران در سوریه را صادر کرده است.

وب‌سایت خبری تحلیلی واشنگتن فری بیکن مدعی شده است بر اساس قراین موجود، ترامپ بر اساس تصمیمات شورای امنیت ملی کاخ سفید، به وزارت دفاع و ستاد فرماندهی ارتش ایالات متحده در خاورمیانه دستور داده است در شرایطی که امنیت نیروهای نظامی آمریکا در خاک سوریه در خطر باشد این نیروها اجازه اقدام نظامی علیه نیروهای نظامی جمهوری اسلامی و شبه نظامیان تحت حمایت آن در منطقه را دارند.

به گفته این منبع، دستور جدید ریاست جمهوری این اجازه را به ارتش آمریکا می‌دهد تا برخورد نظامی گسترده‌ای را با نیروهای تحت حمایت رژیم ایران در سوریه آغاز کند و احتمالا این برخوردها در عراق نیز ادامه خواهد یافت.

شایان ذکر است وزیر دفاع آمریکا ژنرال بازنشسته متیس پیشتر از تاثیر مخرب نیروهای رژیم ایران در عراق بر روند ثبات این کشور سخن گفته بود.

ترامپ: آیندۀ غرب در خطر است

به گزارش رادیو فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز در نخستین سخنرانی رسمی خود در سفر به لهستان، خطاب به دنیای غرب گفت که بقای ما در جهان کنونی تنها به ارادۀ ما وابسته است.

او افزود: پرسش اصلی زمانۀ ما اینست که آیا غرب خواست و ارادۀ بقا را دارد یا خیر؟.

ترامپ در مرحلۀ بعد به آلمان خواهد رفت تا در اجلاس سران گروه بیست شرکت کند. او به این مناسبت، برای اولین بار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه دیدار خواهد کرد.

رادیو آلمان در این باره گفت: یک روز مانده به آغاز نشست گروه جی‌۲۰ در هامبورگ که در حاشیه آن روسای جمهور دو کشور آمریکا و روسیه برای اولین بار با یکدیگر ملاقات می‌کنند، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرده که ایالات متحده به روسیه پیشنهاد همکاری در سوریه می‌دهد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا