گوناگون

روسیه و آمریکا بر سر آتش‌بس در جنوب غرب سوریه توافق کردند

مقام های آمریکایی از توافق ترامپ و پوتین برسر آتش بس در جنوب غرب سوریه که از ظهر یکشنبه آینده اجرا می شود، خبر دادند…
Afbeeldingsresultaat voor ‫سوریه‬‎

به گزارش تارنمای نشریه آمریکایی تایم، مقام های آمریکایی از توافق دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین رئیسان جمهوری آمریکا و روسیه برسر آتش بس در جنوب غرب سوریه خبر دادند.

به گزارش تایم،این مقام های آمریکایی که نخواستند نامشان ذکر شود گفتند: براساس این توافق، آتش بس از ظهر روز یکشنبه ۱۸ تیرماه (به وقت دمشق) آغاز خواهد شد.

ترامپ و پوتین که برای شرکت در نشست گروه ۲۰ در هامبورک آلمان به سر می برند، امروز در حاشیه این نشست برای نخستین بار با یکدیگر دیدار کردند.

نشست گروه ۲۰ که شامل ۱۹ کشور آرژانتین، استرالیا، برزیل، چین، آلمان، فرانسه، بریتانیا، هند، اندونزی، ایتالیا، کانادا، ژاپن، کره جنوبی، مکزیک، روسیه، عربستان، آفریقای جنوبی، ترکیه و ایالات متحده و اتحادیه اروپا می باشد.

امسال با توجه به سیاست های انزواگرایانه دولت دونالد ترامپ، صحنه اختلافات بی سابقه و همچنین رقابت ها و ائتلاف های جدید برای تعیین سیاست های جهانی است.

نشست هامبورگ پراختلاف ترین اجلاس این گروه است که شاهد اختلافاتی در باره مسائلی از جمله جنگ ها، تغییرات آب و هوایی، تجارت جهانی و آزمایش های موشکی کره شمالی خواهد بود.

همچنین این نشست در سایه تظاهرات مخالفان سرمایه داری و همچنین طرفداران محیط زیست، در تدابیر امنیتی بسیار شدید برگزاری می شود.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا