گوناگون

بحران از زبان قالیباف

بحران کشور ما صحبت کردن مسئولان در پشت تریبون به عنوان اپوزیسیون است…
Afbeeldingsresultaat

به گزارش فارس، محمدباقر قالیباف سردار شکست خورده ،در مراسم رونمایی و بهره‌برداری از دستاوردهای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران اظهار داشت: از تمامی افرادی که در مسئولیت مدیریت بحران شهر تهران فعالیت‌هایی داشته‌اند تقدیر و تشکر می‌کنم. امروز که در این ساختمان حضور داریم، در گذشته مدیریت بحران تهران جایی برای استقرار نداشت و با شرایط خاص و ویژه‌ای این ساختمان برای مدیریت بحران ساخته شد و امروز به مجموعه‌ای رسیده که افتخار این شهر است.

وی ادامه داد: سازمان مدیریت شهر تهران هنوز به نقطه‌ای نرسیده است که در مقابل بحران‌های جدی شهر را مدیریت کند، ولی بابت اقداماتی که تاکنون صورت گرفته است به همه دوستان خداقوت می‌گوییم و از همه اندیشمندان که در خارج از محیط شهرداری دلسوزانه برای مدیریت بحران اقدام کرده‌اند، تشکر می‌کنیم.

شهردار تهران بیان داشت: بحران ما این است که پشت این تریبون‌ها قرار می‌گیریم و یادمان می‌رود برای چه کسی صحبت می‌کنیم.

قالیباف بیان داشت: بحران کشور ما این است که همه مسئولان پشت تریبون بگویند چه کرده‌اند نه در نقش اپوزیسیون صحبت کنند، ولی باید بگویند چه کرده‌اند.

اما به گزارش ایسنا، مهدی چمران در آیین رونمایی از دستاوردهای سازمان مدیریت و بحران شهر تهران که صبح امروز در محل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، گفت: شهر تهران یک شهر بحرانی و بحران‌پذیر است البته ایران هم همین ویژگی را دارد و جزو ۱۰ کشور بحران‌خیز دنیاست، بحران‌هایی مانند سیل، زلزله، رانش زمین و … این کشور را تهدید می‌کند.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه تهران هر محله‌اش به اندازه یک شهر، استان و حتی کشور جمعیت دارد، گفت: تنها در منطقه ۴ تهران، ۸۰۰ هزار نفر ساکن هستند این یعنی جمعیتی به اندازه دو استان کشور بنابراین محله‌ها باید در حوزه پیشگیری حوادث آماده باشند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا