زنان

نگاهی به آمار کنکور امسال(۱۳۹۶) ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب شرکت کردند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، کنکور سراسری سال ۹۶ در روزهای پنج شنبه و جمعه ۱۵ و ۱۶تیرماه با شرکت ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب برگزار شد که از این تعداد ۵۴۸ هزار و ۴۳۴ نفر زن و ۳۸۱ هزار و ۷۷۴ نفر مرد هستند. یعنی ۹۶/۵۸ درصد داوطلبان کنکور امسال را زنان تشکیل می‌دهند…

براساس آمار در سال ۹۵ تعداد ۸۶۰ هزار و ۱۰۹ نفر در آزمون سراسری شرکت کرده بودند که این رقم با رشد ۷ درصدی، امسال به ۹۳۰ هزار و ۲۰۸ داوطلب رسیده است.

آمار داوطلبان در هریک ازگروه‌های آزمایشی نیز بدین شرح است:

علوم تجربی ۳۶۷ هزار و ۷۹۳ داوطلب زن ۲۱۲هزار و ۷۷۷ داوطلب مرد ۵۸۰ هزار و ۵۷۰ داوطلب

علوم انسانی ۱۱۵ هزار و ۴۶۶ داوطلب زن ۶۸ هزار و ۷۲۹ داوطلب مرد ۱۸۴هزار و ۱۹۵ داوطلب

علوم ریاضی ۵۲ هزار و ۵۳۱ داوطلب زن ۹۵ هزار و ۹۶۹ داوطب مرد ۱۴۸ هزار و ۵۰۰ داوطلب

هنر ۸ هزار و ۴۹ داوطلب زن ۲ هزار و ۶۲۶ داوطلب مرد ۱۰ هزار و ۶۷۵ داوطلب

زبان‌های خارجی ۴ هزار و ۵۹۵ داوطلب زن یک هزار و ۶۷۳۳ داوطلب مرد ۶ هزار و ۲۶۸ داوطلب

نگاهی به آمار فوق نشان می‌دهد که بیشترین حجم رقابت در گروه آزمایشی علوم تجربی با تعداد ۵۸۰ هزار و ۵۷۰ نفر متقاضی است و پس از آن شاهد بیشترین تعداد داوطلب در رشته انسانی هستیم و رشته علوم ریاضی در جایگاه سوم قرار دارد.

در تمام گروه‌های آزمایشی به جز گروه علوم ریاضی تعداد داوطلبان دختر بیشتر از پسر است به گونه‌ای که در گروه علوم تجربی ۳۶۷ هزار و ۷۹۳ داوطلب زن و ۲۱۲هزار و ۷۷۷ داوطلب مرد هستند اما در گروه علوم ریاضی ۹۵ هزار و ۹۶۹ داوطلب مرد و ۵۲ هزار و ۵۳۱داوطلب زن با یکدیگر رقابت می‌کنند.

آنگونه که مسئولان سازمان سنجش اعلام کردند، سوالات کنکور ۹۶ نسبت به سال‌های گذشته آسانتر طراحی شده به دلیل آنکه ر بررسی‌های صورت گرفته مشخص شده نمرات داوطلبان به ویژه در گروه ریاضی و فنی پایین است و علت آن هم سخت بودن سوالات است.

تا کنون ۷۴۰ هزار ظرفیت برای کنکور سراسری سال ۹۶ اعلام شده است که البته احتمال افزایش این ظرفیت‌ها وجود دارد و داوطلبان پس از انتخاب رشته در نیمه مرداد ماه باید در نیمه دوم شهریور منتظر اعلام نتایج نهایی باشند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا