اجتماعی

داخل خودرو حریم خصوصی نیست!

سیاست‌های کنترل و سرکوب شهروندان به صورت عام از جمله سیاست‌های است که رژیم اسلامی ایران از بدو تاسیس خود به منظور اشاعه و تثبیت حاکمیت ضدبشری خود بر مردم مکررا از آن استفاده کرده است…
داخل خودرو حریم خصوصی نیست!

بنابر گزارشات منتشر شده در چند روز گذشته سخنگوی پلیس اعلام کرده بود که داخل خودرو حریم خصوصی نیست و با شهروندان که خلاف شرع رفتاری داشته باشند برخورد خواهد شد، همچنین روز جمعه ١۶ تیر هادی صادقی، معاون فرهنگی قوه قضائیه بعد از اعلام این موضوع از سوی پلیس ایران، اعلام کرد که بخش‌های پیدای خودرو که قابل رویت است حریم خصوصی نیست و بخش پنهان ماشین مثل صندوق ماشین حریم خصوصی تلقی می‌شود.

این در حالی‌ست که پیشتر برخی از نهادهای و مراجع تقلید رژیم داخل خودرو را حریم خصوصی اعلام کرده بودند.

اما هر یک از این نهادها و افراد، حریم خصوصی را با ماده و بندهایی از جمله رعایت جهات شرعی، رعایت قوانین اسلامی و … تعریف می کنند.

این موضوع نشان می‌دهد که تا کنون حریم خصوصی در ایران برای شهروندان تعریف نشده و به صورت سلیقه‌ای با آن برخورد می‌شود، که این موضوع خود نقض حقوق بشر است و منجر به بلاتکلیفی شهروندان و فشارهای روانی و تحمل برخوردهای غیر انسانی و سلیقه‌ای، شده است.

به گزارش کردستان میدیا،حریم خصوصی بخشی از حقوق شهروندان است و هر انسانی در محیط زندگی خود حریم های خصوصی تعریف شده‌ای دارد که هیچ انسانی دیگری حق ندارد دخالتی در آن داشته باشد، نهادهای بین‌المللی حقوق بشر قوانین و ماده و بندهایی تعریف شده دارند و هرگونه نقض این حقوق را برخلاف قوانین حقوق بشری می دانند و آن را محکوم می‌کنند. این در حالیست که رژیم جمهوری اسلامی حریم خصوصی را در ایران نقض کرده و با دخالت هایش شهروندان را متحمل فشارهای روانی کرده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا