حقوق بشر

دستگیری ۲۷عضو “عرفان حلقه” در مشهد

حدود یک هفته پیش ۲۷ مربی و آموزش گیرنده گروه عرفان حلقه طی دو روز توسط نیروهای امنیتی در شهر مشهد دستگیر شدند. جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد ضمن شرح جزییاتی از این بازداشت ها به ترسیم آخرین وضعیت حقوقی این پرونده و تهدید علاقمندان به این گروه پرداخت…

Afbeeldingsresultaat voor ‫دستگیری‬‎

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از روزنامه شهرآرا، نیروهای امنیتی با تمرکز روی فعالیت اعضای فعال عرفان حلقه در مشهد توانستند این افراد را شناسایی و حدود یک هفته پیش ۲۷نفر را در این زمینه در مشهد دستگیر کنند. اطلاعات نیروهای امنیتی حاکی از این بود که فردی به نام م. ع . با تشکیل کلاس‌های آموزشی در حال ترویج افکار این گروه است. پس از به دست آمدن اطلاعات قطعی و هماهنگی‌های قضایی، ضابطان قضایی با یورش به محل زندگی این فرد او را دستگیر کردند. از محل زندگی او موارد زیادی همچون جزوات و کتاب‌هایی برای آموزش و انتشار افکار این گروه کشف شد..

یک روز پس از دستگیری این فرد، ضابطان قضایی در عملیاتی هماهنگ توانستند یکی از مکان‌هایی که در آن کلاس‌های این گروه برگزار می‌شد را کشف کنند و برای دستگیری عدۀ زیادی از اعضای این گروه که در این ساختمان بودند وارد عمل شوند. در این عملیات نیروهای امنیتی ۲۵نفر از افرادی که در حال آموزش بودند را به همراه فردی که به آن‌ها آموزش می‌داد به نام س. ه. دستگیر کردند.

عمده افراد دستگیرشده آزاد شدند
جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد دربارۀ جزئیات این دو عملیات گفت: «در مجموع ۲۷عضو این گروه در مشهد که ۲۵نفرشان در حال آموزش بودند دستگیر و با تشکیل پرونده راهی دادسرا شدند.». قاضی مهدی خدابخشی افزود: «پیش از این نیز در ماه‌های گذشته تعداد زیادی از طرف‌داران این فرقۀ در مشهد دستگیر شده بودند.». وی دربارۀ وضعیت افراد دستگیرشده بیان کرد: «۲۵نفر از اعضای این گروه که فریب خورده و در حال آموزش بودند پس از تشکیل پرونده آزاد شدند.».

تهدید علاقمندان به این گروه توسط جانشین دادسرا
جانشین سرپرست دادسرای انقلاب مشهد با اشاره به فعال شدن طرف‌داران این گروه به آن‌ها هشدار داد و گفت: «هر گونه تجمع یا خلل در نظم عمومی و نصب بنر و… درراستای حمایت از سرکردۀ این گروه غیرقانونی است و با این افراد برخورد می‌شود.».

خدابخشی در پاسخ به اینکه این افراد بیشتر در کدام نواحی شهر مشهد فعالیت می‌کنند خاطرنشان کرد: «امروز این افراد بیشتر در مناطق برخوردار مشهد فعالیت می‌کنند اما به آن‌ها اجازۀ ادامۀ فعالیت نخواهیم داد و هرگونه حرکت مشکوک از این گروه را در نطفه خفه خواهیم کرد.».

لازم به یادآوری است هرانا پیش تر گزارش کرده بود سعید هاشمی ابراهیمی و مصطفی عابد دو تن از مربیان عرفان حلقه به همراه ۲۵ تن از شرکت کنندگان در جلسات آنان طی دو روز در مشهد بازداشت شدند.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا