گوناگون

اتریش از ورود وزیر اقتصاد ترکیه به این کشور جلوگیری کرد

سخنگوی وزارت خارجه اتریش روز دوشنبه ۱۰ ژوئیه اعلام کرد که این کشور اجازه ورود به وزیر اقتصاد ترکیه برای شرکت در مراسم سالگرد کودتای نافرجام ترکیه در اتریش را نمی‌دهد.

وزیر خارجه اتریش از طریق سخنگوی خود اعلام کرد که اجازه ورود به وزیر اقتصاد ترکیه داده نخواهد شد. سخنگوی وزیر خارجه اتریش روز دوشنبه ۱۰ ژوئیه (۱۹ تیر) ضمن اعلام این خبر به رادیو ORF اتریش گفت که وزیر اقتصاد ترکیه قرار بوده برای شرکت در مراسم سالگرد کودتای نافرجام این کشور به اتریش سفر کند.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه اتریش این مراسم “بسیار بزرگ” بوده و حضور وزیر اقتصاد ترکیه در آن می‌تواند “خطری برای نظم عمومی و امنیت اتریش” باشد.

دولت هلند نیز روز جمعه ۷ ژوئیه در تصمیمی مشابه جلوی ورود معاون نخست‌وزیر ترکیه به این کشور را گرفت. طغرل تورکَش قرار بود برای شرکت در مراسم سالگرد کودتای نافرجام ترکیه در جمع مهاجران ترک هلند سخنرانی کند.

روابط ترکیه با کشورهای اتحادیه اروپا رو به سردی و حتی خصومت گذاشته است. آلمان نیز در جریان برگزاری رفراندوم در ترکیه اجازه سخنرانی به وزرای ترکیه در آلمان را نداد.

در حاشیه اجلاس جی‌۲۰ در هامبورگ نیز قرار بود رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در میان طرفدارانش سخنرانی کند که دولت آلمان این اجازه را به او نداد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا