گوناگون

ادامه تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران سازمان حمل و نقل شهرداری رشت

مشکل پرداخت نشدن دستمزد معوقه مجموعه کارگران شاغل در سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری رشت در استان گیلان هنوز ادامه دارد.

منابع کارگری ایلنا در رشت گزارش دادند، این کارگران که در واحد‌های اتوبوس رانی، تاکسیرانی و پایانه سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری رشت به صورت پیمانی، قراردادی وروزمزدی مشغول کارند، دست کم۲ تا ۳ماه حقوق معوقه طلب دارند.

این کارگران با بیان اینکه مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آن‌ها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است، در ادامه درباره جزئیات مطالبات خود افزودند: مطالبات معوقه کارگران شاغل در سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری رشت به بخشی از دستمزد سال ۹۵ و به تاخیر افتادن دستمزد ماهای اردیبهشت وخرداد سال ۹۶ مربوط می‌شود.

کارگران شاغل در سازمان حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری رشت همچنین مدعی هستند جدا از مطالبات مزدی، حق بیمه آن‌ها از زمستان سال ۹۵ به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

به گفته این کارگران، بخش زیادی از مطالبات آنها در زمان مدیریت قبلی اتفاق افتاده است که روز گذشته چهارشنبه مدیریت فعلی وعده پرداخت بخش از آن را امروز پنجشنبه (۲۲ تیرماه)  داده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا