گوناگون

خامنه ای: در ستایش «جلادانی » همچون «لاجوردی» فیلم بسازید!

خبری که امروز منتشر شد، سیدعلی خامنه ای در اسفند ماه گذشته با عوامل فیلم «ماجرای نیمروز» دیدار کرده و ضمن حمایت از این فیلم، از آن ها خواسته است در تجلیل از اسداله لاجوردی نیز فیلم بسازند! …

رهبر حکومت اسلامی در دفاع از کشتارهای دهه ی شصت خواستار تهیه فیلم در ستایش لاجوردی شد. تجلیل خامنه ای از فیلم «ماجرای نیمروز»، و درخواست او برای ساختن فیلم در تجلیل از اسداله لاجوردی قاتل تعداد بیشماری از زندانیان سیاسی در ایران، این واقعیت را نشان می دهد. همه کشتارهای سال های اخیر تحت نظر رهبر« فقها» و با فرمان او عمل شده است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا به نقل از پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی، پس از اکران فیلم ماجرای نیمروز در سی‌وپنجمین دوره جشنواره فیلم فجر، این فیلم در محضر خامنه‌ای، اکران شد و پس از آن عوامل این فیلم در ۱ اسفندماه ۱۳۹۵ به دیدار رهبر فقها رفتند و ایشان ضمن تفقد عوامل این اثر نظراتشان را درباره فیلم بیان کرد. پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی بخشی از بیانات او را که در این جلسه مطرح گردید منتشر کرد. این خبر هر چند مربوط به اسفند ماه سال گذشته است، اما در آن خامنه ای از این کشتارها به صورت آشکار دفاع می کند.
بنابراین گزارش «ماجرای نیمروز» که با حمایت اسنادی و تحقیقاتی مرکز اسناد انقلاب اسلامی ساخته شده است٬ برخی از وقایع دهه ۶۰ همچون اعلام جنگ مسلحانه سازمان منافقین علیه جمهوری اسلامی، انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و انفجار دفتر نخست‌وزیری را به تصویر کشیده است.
خامنه ای با اشاره به سکانسی از این فیلم درباره محاصره و پاکسازی خانه موسی خیابانی توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی گفت: «آن روزی که این قضیه (محاصره منزل موسی خیابانی) اتفاق افتاد من محضر امام بودم بچه‌ها آمدند و گفتند؛ از جمله همین آقای سیف‌اللهی (رحیم در فیلم)؛ آمدند و گفتند که قضیه تمام شده. آمدند که به امام گزارش بدهند. با دیدن فیلم شیرینی آن روز تکرار شد»
وی درباره لزوم توجه سینما به لاجوردی خطاب به کارگردان ماجرای نیمروز گفت: «انشاالله یک کاری هم برای آقای لاجوردی بکنید. ایشان از آن شخصیت‌هایی است که شایسته است برایشان کار انجام بشود.
مرکز اسناد انقلاب اسلامی اعلام کرده است فیلم «ماجرای نیمروز» با حمایت این مرکز و بر اساس اسناد آن ساخته شده است. این فیلم درگیری سال های اول انقلاب بین سازمان مجاهدین خلق و حکومت را به صورتی یک طرفه و دروغ تصویر کرده و فیلمی است در خدمت تحکیم سیاست سرکوبگرانه ای که حکومت اسلامی از ابتدای انقلاب در برابر مخالفین خود در پیش گرفته است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا