جوانان

کودک آزاری و ناامنی اجتماعی

هنوز داغ آتنای پارس آبادی در استان اردبیل سرد نشده و جامعه درگیر ماجرای تجاوز جنسی و قتل آتنا اصلانی است که خبر از آزار ،اذیت و تجاوز به دختران خردسال در دروازه ی غار و کرج توسط بستگان آن ها منتشر شده است …

به گزارش جام جم آنلاین،حسین اسدبیگی (رئیس اورژانس اجتماعی )  کشور امروز دوشنبه از تجاوز به یک دختر خردسال در دروازه‌غار خبر داد. طبق گزارش یک سازمان مردم نهاد که به اورژانس اجتماعی داده شده، این کودک توسط پدربزرگ خود مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است. اطلاعات بیشتری از این حادثه هنوز منتشر نشده است.

در همین حال خبر تجاوزهای مکرر یک ناپدری به دختر هفت ساله ای در ساکن کرج نیز منتشر شده است. گزارش شده این دختر هفتاد بار توسط ناپدری خود مورد تجاوز قرار گرفته و هم اکنون در بیمارستان بستری است.

طبق گفته رییس اورژانس اجتماعی کشور کودک آزاری از جمله معضلات بزرگ اجتماعی در ایران است. در سال ۹۵ بنابه آمار رسمی ۲۶ هزار و ۵۰۰ مورد کودک آزادی به ثبت رسیده است.

مبارزه در راه برابری جنسیتی؛ کسب حقوق مساوی با مردان؛ لغو کلیهٔ قوانین زن‌ستیزانهٔ حاکمیت، ازجمله: لایحهٔ قصاص، لایحهٔ ضد خانواده با ‌نام بی‌مسمای ”لایحهٔ حمایت از خانواده“، خواست مقابله با کودک‌آزاری زنان زیر لوای قوانین قرون‌وسطایی ازدواج، و لغو جداسازی جنسیتی آموزش و خدمات بهداشتی، درحکومت فقها یکی از حیاتیترین مبارزات جنبش مردمی  حال‌حاضر است.

بسیجِ نیروهای اجتماعی در گسترده‌ترین شکل آن و بر پایهٔ شعارهای مشخص، ازجمله: پایان دادن به ظلم، بی‌عدالتی اجتماعی، فقر، محرومیت، فساد و به‌منظور تحقق آزادی‌ها و عدالت اجتماعی،  حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست به منظور تأمین نیازهای مادی و معنوی، گامی مهم است که همه نیروهای مترقی و آزادی‌خواه  می توانند در راه آن نقش تعیین کنندەای ایفا کنند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا