گوناگون

اجرای تئاتر لامبورگینی در زیر نور موبایل+موزیک ویدئو جدید حمید صفت بنام هیهات

نمایش “لامبورگینی” در سالن شهرزاد در تهران به خاطر قطع برق دچار اخلال شد اما با کمک نور موبایل تماشاچیان ادامه یافت. ظاهرا مخالفت دفتر موسیقی ارشاد با بازی یک خواننده رپ در این نمایش، عامل چنین اخلالی بوده است.

سومین شب نمایش تئاتر “لامبورگینی” به نویسندگی و کارگردانی سیامک صفری در سالن شهرزاد تهران، با حاشیه‌ همراه بود. به نقل از خبرگزاری ایلنا، برق سالن در شامگاه یکشنبه ۲۵ تیر در هنگام اجرای نمایش و به محض ورود حمید صفت، خواننده رپ و بازیگر به روی صحنه قطع شد.

ایلنا می‌نویسد علت این امر ظاهرا ناشی از اعمال نظر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر حضور یک خواننده رپ در تئاتر است: «اتفاقی که پیش از آن برای حضور یک خواننده در نمایش “تهران، هملت، ۲۰۱۷” به کارگردانی کیومرث مرادی هم پیش آمده بود هرچند که منجر به عدم حضور این خواننده در طول اجرا نشد.»

نمایش لامبورگینی در سالن شماره دو مجموعه تئاتر شهرزاد اجرا می‌شد و به گزارش ایلنا، تنها در این سالن بود که برق رفت: «تماشاگران با روشن کردن نور تلفن‌های همراه خود خواستار ادامه اجرا شدند و از این لحظه به بعد حمید صفت در روشنایی نور تلفن‌های همراه اجرای خود را در نمایش به پایان برد.»

ایلنا می‌نویسد گروه نمایشی لامبورگینی از قرار معلوم به اجرای خود در تماشاخانه شهرزاد به دلیل اتفاق شب گذشته پایان داده و قصد دارد تئاتر را در سالن دیگری روی صحنه ببرد.

در نمایش لامبورگینی که از ۲۲ تیر اجرای خود را در سالن شماره دو شهرزاد آغاز کرد، سیامک صفری و اشکان خطیبی و حمید صفت بازی می‌کنند. حمید صفت به عنوان خواننده – بازیگرمجوزهای لازم در این اثر نمایشی را داشته است.

مهدی شفیعی، مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی وزارت ارشاد درباره اتفاق‌های پیش آمده برای اجرای نمایش لامبورگینی گفته است: «مجوز این نمایش در حوزه نمایشی صادر شده و طبق روال بازخوانی و بازبینی انجام شده و از نظر حوزه نمایشی مجوز اجرا صادر شده و هیچ محدودیتی برای اجرا از نظر نمایشی برای لامبورگینی وجود ندارد؛ اما دفتر موسیقی روز یکشنبه در پاسخ استعلام ما به صورت مکتوب جواب منفی برای حضور حمید صفت در این نمایش داده بود.»

شفیعی عنوان کرده که دفتر موسیقی ارشاد درخواست سی‌دی اجرای گروه را کرده بود و روی بحث بازیگری حمید صفت نظر محدودکننده‌ای نداشت: «ما طبق روال در نمایش‌هایی که اجرای موسیقی زنده دارند از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استعلام کردیم که مشخصا روز یکشنبه جواب منفی را به ما دادند و ما هم به گروه اعلام کردیم که با توجه به این جواب منفی امکان اجرای موسیقی زنده در نمایش وجود نداشته است.»

ایلنا از قول شفیعی می‌نویسد، اجرای موسیقی اگر در خلال کار تئاتر باشد و موسیقی بخشی از درام اجرا شده باشد روال صدور مجوز مثل همه مجوزهای دیگر نمایش است. اما اگر میکروفون در کار باشد و اجرای موسیقی جدای از روال اجرا باشد باید از دفتر موسیقی وزارت ارشاد استعلام کرد.

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی ارشاد اضافه کرده که اهل تئاتر نباید از اعمال نظر و اعمال سلیقه دفتر موسیقی وزارت ارشاد نگران باشند زیرا “مبنای ما قانون است و هیچ محدودیتی برای اجرای تئاتر نداریم”. او به ایلنا گفته که شاید حساسیت‌های رسانه‌ای باعث چنین شائبه‌ای شده و تنیده شدن درام و موسیقی در حوزه نمایش موضوعی نیست که قابل حل نباشد.

حمید صفت، خواننده‌ای پرطرفدار با شمایلی متفاوت در حوزه موسیقی رپ است که کارهایش در فضای مجازی دیده می‌شوند. بازیگری و خوانندگی در لامبورگینی، نخستین اجرای رسمی او در صحنه به شمار می‌رود.

https://www.youtube.com/watch?v=qci4sWf5ZXg

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا