زحمتکشان

تجمع کارگران شهرداری اهواز در گرمای بالای ۵۰ درجه

صبح امروز کارگران مناطق ۸‌گانه شهرداری اهواز مقابل ساختمان مرکزی شهرداری تجمع کردند.خواسته اصلی این کارگران امنیت شغلی است. این کارگران که طرف قرارداد با شرکت‌های پیمانکاریِ خصوصی هستند، تبدیل وضعیت و عقد قرارداد مستقیم با شهرداری است.ویرانی تولید ملی، نبود امنیت شغلی، بیکاری و فقر میلیون‌ها نفر از زحمتکشان کشورمان، نتیجهٔ مستقیم برنامه‌های اقتصاد ضدملی رژیم است. ..
  به گزارش خبرنگار ایلنا، صبح امروز (۳۱ تیرماه) حدود ۷۰۰ نفر از کارگران مناطق ۸‌گانه شهرداری اهواز مقابل ساختمان مرکزی شهرداری تجمع کردند.

در این تجمع کارگران پیمانکاریِ شاغل در بخش‌های مختلف از جمله بخش خدمات و فضای سبز حضور دارند.

خواسته اصلی این کارگران که طرف قرارداد با شرکت‌های پیمانکاریِ خصوصی هستند، تبدیل وضعیت و عقد قرارداد مستقیم با شهرداری است.ماهیت ضدمردمی حاکمیت از پاسخگویی به خواست‌های آنان امتناع می‌کند.

یکی از حاضران در این تجمع که نمی‌خواهد نامش فاش شود، می‌گوید: در گرمای بالای ۵۰ درجه در خیابان جمع شده‌ایم تا از حقمان دفاع کنیم؛ خواستهٔ ما کاملا مشخص است؛ می‌خواهیم تبدیل وضعیت انجام شود و با خود شهرداری، قرارداد ببندیم.

این کارگر با بیان اینکه کارگران همه مناطق شهرداری در این تجمع شرکت کرده‌اند، می‌گوید: همه ما در مناطق مختلف معوقات مزدی داریم؛ حق سنوات هم برای دو سال گذشته طلبکاریم.

این کارگر، همه این مشکلات را ناشی از قراردادهای حجمیِ پیمانکاری می‌داند و می‌گوید: اگر قراردادِ مستقیم با شهرداری داشته باشیم، این مشکلات به وجود نمی‌آید؛ چرا باید در ساختار شهرداری بین کارگران پیمانکاری و کارگران رسمی و قرارداد مستقیم، تبعیض وجود داشته باشد؟

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا