ورزشی

تیم ملى شمشیربازى ایران در بین ٨ تیم برتر جهان

در مسابقات شمشیربازى قهرمانى جهان در آلمان، تیم ملى ایران در ماده سابر با پیروزى بر تیم‌هاى بریتانیا و عربستان به مرحله یک‌چهارم نهایى راه یافت. اما با شکست مقابل مجارستان از ورود به نیمه‌نهایی بازماند.

در ادامه رقابت‌های شمشیربازی قهرمانى جهان که به میزبانی شهر لایپزیک در ایالت زاکسن جمهورى فدرال آلمان برگزار می‌شود، تیم ملى شمشیربازى مردان ایران موفق شد در بخش تیمى و در ماده اسلحه سابر، نخستین دیدار خود را با برترى ۴۵ بر ۱۶ بر تیم عربستان سعودی به پایان ببرد.

تیم ملی ایران سپس در دومین دیدار خود با نتیجه ۴۵ بر ۲۹ تیم ملى بریتانیا را که در پله راکینگ ۱۲ جهان قرار دارد هم شکست داد و به این ترتیب به جمع هشت تیم برتر جهان صعود کرد.

با راه یابى به دور یک‌چهارم نهایى، ملى‌پوشان ایران در این مرحله به دیدار تیم ملى مجارستان (دارنده با رنک ۴ جهان) رفتند و با شکست ۴۵ بر۴۲ از صعود به دور نیمه‌نهایى و کسب مدال جهانى بازماندند.

مجتبی عابدینی، علی پاکدام، محمد فتوحى و محمد رهبری در ترکیب تیم ملى شمشیربازى ایران در ماده اسلحه سابر حضور دارند.

در نخستین روزهاى مسابقات قهرمانى شمشیربازى جهان، شمشیربازان ملى‌پوش ایران در رقابت‌هاى بخش انفرادى نیز در ماده‌هاى اپه و سابر به میدان رفتند. صعود على پاکدامن به مرحله یک‌چهارم نهایى ماده اسلحه سابر، بهترین نتیجه به دست آمده براى تیم ایران در این قسمت از مسابقات بود.

گفتنى است که شمشیربازى ایران در سال‌هاى اخیر رشد چشمگیری داشته است. شمشیربازى ملى ایران در بازى‌هاى المپیک تابستانى ٢٠١۶ ریو نیز تا یک قدمى کسب مدال پیش رفته بود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا