گوناگون

شلیک ناو آمریکایی به سمت قایق پاسداران

خبرنگار سی ان ان از شلیک ناو آمریکایی به سمت یک قایق سپاه پاسداران در خلیج فارس خبر داد.روابط عمومی منطقه سوم نیروی دریایی سپاه  نیز در اطلاعیه‌‌ای در همین رابطه اعلام کرد که صبح امروز یک رزم ناو امریکایی در شمال خلیج فارس به سمت یک شناور گشتی نیروی دریایی سپاه که در آبهای بین المللی در حال گشت زنی بود حرکت کرد و به قصد تحریک و ایجاد هراس مبادرت به شلیک دو گلوله هوایی کرد..

.

به گزارش دفاع پرس، دو مقام آمریکایی روز سه‌شنبه مدعی شده‌اند یک ناو نیروی دریایی آمریکا اقدام به شلیک اخطار به سمت یک قایق گشت‌زنی جمهوری اسلامی در کرانه شمالی خلیج فارس کرده است.

یک مقام پنتاگون مدعی شده که گمان می‌رود قایق مورد نظر متعلق به سپاه پاسداران بوده است. مقام‌های پنتاگون مدعی شده‌اند قایق ایرانی به فاصله ۱۵۰ یاردی (حدود ۱۴۰ متر) ناو آمریکایی نزدیک شده است.

مطابق این ادعا، قایق ایرانی به هیچ‌یک از علائم ارتباطی شناخته‌شده بین‌المللی برای اعلام وضعیت خطر، اعم از تماس‌های رادیویی، شلیک منور و پنج انفجار کوتاه توجهی نکرده‌اند.

یکی از دو مقام مورد استناد «سی‌ان‌ان» می‌گوید پس از این مراحل، ناو آمریکایی به دلیل نگرانی از احتمال برخورد، اقدام به شلیک اخطار به داخل آب کرد.

طی ماه های های اخیر در چند مورد گزارش هایی از نزدیک شدن قایق های تندرو سپاه پاسداران به کشتی های جنگی آمریکا در خلیج فارس منتشر شده است.

رئیس جمهور آمریکا پیش تر هشدار داد که سیاست او در قبال مزاحمت قایق های سپاه در این منطقه متفاوت خواهد بود.

دونالد ترامپ گفت: درباره رژیم ایران، زمانی که آنها بخواهند با قایق‌های کوچک خود دور ناوشکن‌های زیبای ما بچرخند و حرکاتی نسبت به مردم ما انجام دهند که نبایست به آنها چنین اجازه ای داده می شد، به آنها شلیک خواهیم کرد و آنها را از آن منطقه بیرون خواهیم انداخت.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا