اخبار

وضعیت سلامت میرحسین موسوی نگران کننده است

خانم زهرا رهنورد دیشب تأکید کرده است که حال آقای موسوی در هفته‌های اخیر بخصوص هفته جاری اصلاً مساعد نبوده است به‌گونه‌ای که هنگام راه رفتن باید مدام کنار ایشان حضورداشته باشد که سرگیجه و نوسانات و افت شدید فشارخون موجب حادثه و مشکل جدید نشود…
وب‌سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی خبر داد که دختران میرحسین و رهنورد در ملاقات دیشب متوجه شده‌اند که میر حسین موسوی از «نوسان شدید فشارخون و سرگیجه شدید» رنج می‌برد.

دختران میرحسین و رهنورد در ملاقات دیشب متوجه شده‌اند آقای موسوی از نوسان شدید فشارخون و سرگیجه شدید رنج می‌برد (سرگیجه ایشان مدت زیادی است که درمان‌نشده و دلایل آن نیز بررسی و مشخص نشده است) و اکنون شدت یافته است. همچنین مشکل کلیه آقای موسوی طولانی و مزمن شده است که نگران‌کننده و نیازمند بررسی عمیق‌تر می‌باشد.

خبر ها حاکی از آن است که آقای موسوی در ملاقات‌های حدوداً دو ساعت در هفته‌ای با دختران خود ترجیح می‌دهد که از مشکلات جسمی سخنی گفته نشود و ملاحظه روحیه فرزندان را می‌کند اما دکتر رهنورد دیشب تأکید کرده است که حال آقای موسوی در هفته‌های اخیر بخصوص هفته جاری اصلاً مساعد نبوده است به‌گونه‌ای که هنگام راه رفتن باید مدام کنار ایشان حضورداشته باشد که سرگیجه و نوسانات و افت شدید فشارخون موجب حادثه و مشکل جدید نشود.

میرحسین موسوی در پاسخ به گلایه دختران از سکوت پدر درباره سلامتی‌اش گفته است این واقعیت را باید پذیرفت که ما در زندان هستیم.

پزشکان مسئول از ماه‌ها پیش در جریان ناراحتی جسمی میرحسین موسوی، قرارگرفته‌اند اما پیگیری و پاسخ مشخصی بابت مسائل ایشان نداشته‌اند.
این اولین بار نیست که میرحسین موسوی به دلیل عوارض حصر طولانی مدت و فقدان مراقبت های پزشکی لازم دچار بیماری شده است.

در همین حال پزشکان معتمد در مشورت با فرزندان با توجه به گزارش ملاقات دیشب وضعیت سلامتی میرحسین را نگران‌کننده تشخیص داده و بر ضرورت بررسی دقیق، همه‌جانبه و کامل تحت نظر پزشک تأکید کرده‌اند.
میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی  در پی کودتای خشن و خونین انتخاباتی سال ۸۸ بودند که از بهمن ۸۹ در بازداشت خانگی یا حصر به سر می برند.

آنها به بازداشت خود معترض هستند و می گویند بدون محاکمه، بازداشت خانگی آنها غیر قانونی است. ادامهٔ فشارهای سرکوبگرانه بر نیروهای دگراندیش و منتقد نظام سیاسی و بی‌عملی در زمینهٔ وعدهٔ پایان دادن به حصر مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، ازجمله فقره‌های درخشان کارنامهٔ  دولت حسن روحانی است .
واقعیت این است که، شرایط عینی جامعه به‌نفع رژیم نیست. و نیروهای ملی ، مترقی و آزادیخواه به ویژه نیروهای چپ، دموکرات و میهنی می‌توانند با عمل متحدشان و با بسیج نیروهای اجتماعی به توسعه، نضج و ایجاد شرایط ذهنی در جهت به‌وجود آوردن تحول‌هایی مهم در جامعه یاری رسانند. بیایید با درک از چنین شرایط  نوک حمله پیکان این پیکار هستی را برای پیشبرد مبارزه به‌منظور طرد رژیم ولایت فقیه و گشودن راه اصلاحات بنیادین سیاسی-اقتصادی در کشور تبدیل کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا