جوانان

٢٠ میلیون بی‌سواد مطلق و کم سواد، ثمره‌ی چهار دهه حکومت «اسلامی»

رژیم حاکم بر میهن، بیش از یک دهه است که همیشه از تحریک غرور ملی برای موجه نشان دادن برنامه موشکی خود در میان مردم استفاده تبلیغاتی می کند. این در حالی است که مردم ستم دیده کشور ما  هر روز فروپاشی بنیادهای  اقتصادی،اجتماعی،فرهنگی و سیاسی رژیم همچو ن روز روشن مشاهده می کنند…

علی باقرزاده، رئیس نهضت سوادآموزی رژیم، طی مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس اعلام کرد: ۲۰ میلیون نفر بی‌سواد مطلق و کم سواد که سطح سواد آنها تا دوره ابتدایی است در کشور داریم.

باقرزاده افزود: یازده درصد جمعیت ایران بی‌سواد مطلق هستند. او معیار تمیز بی‌سواد از باسواد را “روخوانی قرآن” اعلام کرد و گفت: روخوانی قرآن خواندن، نوشتن و حساب کردن معیار ما برای تشخیص و تمیز شخص باسواد از بی‌سواد است.

هنگامی که خمینی در ٨ دی ١٣۵٨ طی فرمانی، دستور تاسیس نهضت سوادآموزی را داد رژیم تبلیغات گسترده‌ای تحت لوای ریشه‌کن کردن بی‌سوادی به راه انداخت آما آنچه که بعد از قریب به ۴دهه شاهد آن هستیم حضور میلیون‌ها بی‌سواد مطلق است.

باقرزاده در ادامه سخنانش به جمعیت سه و نیم میلونی دیگری نیز اشاره کرد که: نامشخص و امکان ثبت‌نام این افراد برای سوادآموزی وجود ندارند.

رژیم فاشیستی-مذهبی ایران طی سال‌های اخیر طی برنامه‌های تبلیغاتی-رسانه‌ای برای توجیه صرف میلیاردها دلار در برنامه‌های موشکی خود و نیز صرف منابع زیرزمینی-روزمینی ملیت‌های ایران برای حمایت از گروه‌ها تروریستی چون حزب‌الله از اصطلاح “غرور ملی” به کررات استفاده کرده است، غروری که وجود چنین آمارهایی آنرا به شرم ملی بدل می‌سازد.

خبرگزاری “جام‌جم” طی گزارشی مفصل به وضعیت آماری و علل محرومیت کودکان از تحصیل در سال ٩٢ پرداخته و متذکر شده است: بر اساس آمارهای رسمی، هم اکنون حدود ٢۵٠ هزار نفر از تحصیل بازمانده‌اند و هر سال ٢٠هزار نفر نیز به تعدادشان اضافه می‌شود اما آمارهای غیر رسمی این رقم را بیش از سه میلیون و ٨٠٠ هزار نفر نشان می‌دهد.

این در حالی‌ست که حسن روحانی بعد از پرتاب موشک سیمرغ در روزهای اخیر طی پیامی توئیتری گفته بود: این آزمایش بر غرور و اقتدار ما می‌افزاید. اما سوال اصلی این است غرور چه کسانی و اقتدار چه کسانی؟؟ آیا صرف میلاردها دلار در راه ساخت موشک و یا صرف آن در راستای ایجاد آشوب و ترور در کشورهای منطقه چیزی بر غرور بیش از ٣ میلیون ایرانی و خانواده‌هایشان که از تحصیل بازمانده‌اند می‌افزاید؟؟

نیم نگاهی به حمایت‌های برخی از قشرهای تحصیلکرده، روشنفکر، خارج‌نشینان، فعالین سیاسی و… از طرح‌های نظامی و تروریستی ایران در کشور، منطقه و جهان بیانگر فاشیسم رسوخ یافته در تک تک سلول‌های این افراد است که بدون در نظر گرفتن شخصیت و زندگی نابود شده میلیون‌ها ایرانی بدست رژیم اسلامی تنها و تنها در پی ارضای به اصطلاح غرور ملی خود هستند در حالی معیارهای غرور ملی را در جایی دیگر و محیط فکری دیگری باید جست.

در سال ۹۴ نیز اعلام کرده بود که سطح سواد سه و نیم میلیون ایرانی نامشخص است و امکان ثبت‌نام این افراد برای سوادآموزی وجود ندارند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا