گوناگون

درگیری در لندن در تظاهرات علیه کشته شدن یک سیاه‌پوست

تظاهرات اعتراضی به مناسبت مرگ یک جوان سیاه‌پوست در لندن، به خشونت خیابانی بین تظاهرکنندگان و ماموران پلیس انجامید. این جوان هفته گذشته در جریان تعقیب‌و‌گریز توسط ماموران پلیس کشته شد…
Großbritannien London Ausschreitungen nach Demonstration (Imago/ZUMA Press/R. Tang)

تظاهرکنندگان در شرق منطقه “هاکنی” لندن به سوی ماموران پلیس بطری و مواد آتش‌زا پرتاب کردند. آنها همچنین خیابان‌ها را با استفاده از سطل‌های زباله و بلوک‌های سیمانی بستند و به بسیاری از فروشگاه‌ها آسیب رساندند.

بعضی از تظاهرکنندگان بازداشت شده‌اند اما تعداد آنها اعلام نشده است. فیلم‌های منتشر شده از این تظاهرات، ماموران پلیس را با سپر و باتوم در مقابله با تظاهرکنندگان نشان می‌دهند.

شبکه خبری ” تلویزیون انگلیس” اعلام کرد که بعضی از تظاهرکنندگان غروب جمعه (۶ مرداد / ۲۸ ژوئیه)  پلاکاردهایی در حمایت از جنبش “جان سیاهپوستان مهم است” در دست داشتند.

روز شنبه گذشته (۳۱ تیر/ ۲۲ ژوئیه) یک جوان سیاه پوست در جریان تعقیب و گریز توسط ماموران پلیس کشته شد. ویدئوهایی که هنوز صحت آنها تایید نشده نشان می‌دهند که چگونه دست‌کم یک مامور پلیس جلوی یک فروشگاه با این جوان درگیر است.

گفته می‌شود این مرد جوان سیاه پوست که راشان چارلز نام داشته، پس از دستگیر شدن به علت جراحات وارده توسط پلیس لندن، در بیمارستان درگذشت.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا