حقوق بشر

بازداشت سه شهروند از جمله زندانی سابق دهه ۶۰ در اراک

بیژن کلنگری، از زندانیان سیاسی سابق در دهه ۶۰ به همراه دو خواهرزاده خود توسط نیروهای امنیتی در شهر اراک بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شد…

به گزارش خبرگزاری هرانا، مورخ ۴ مردادماه، بیژن کلنگری، ۶۰ ساله (بازنشسته) از زندانیان سیاسی سابق دهه شصت توسط ماموران وزارت اطلاعات در شهر اراک بازداشت شد.

نیروهای امنیتی علاوه بر بازداشت بیژن کلنگری، خواهرزاده های او به نامهای مجتبی فولادی، ۴۰ ساله (لیسانس حسابداری) و مقداد فولادی، ۳۵ ساله (لیسانس مدیریت) را نیز همزمان بازداشت کردند.

منازل این سه شهروند اراکی مورد تفتیش نیروهای امنیتی قرار گرفت و بعضی از لوازم آنان همچون لب تاپ و تلفن های دستی آنان نیز ضبط شد.

گفته میشود هر چند ماموران وزارت اطلاعات اقدام به ارائه حکم بازداشت این افراد در زمان ورود به منزل نمودند با اینحال نه کتبا و نه شفاها توضیحی در مورد دلایل بازداشت آنان ارائه نکردند.

از زمان بازداشت آقای کلنگری و برادران فولادی، خانواده های آنان تلاش زیادی برای ملاقات با آنان و همینطور استخدام وکیل برای این زندانیان داشته اند.

علیرغم این تلاش ها، بازپرس پرونده با حضور وکیل تا پایان مرحله تحقیقات اعلام مخالفت کرده است و همینطور اجازه تماس و ملاقات این افراد و خانواده هایشان را نداده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا