گوناگون

لغو ملاقات‌ زندانیان زندان رجایی شهر

به دستور دادستانی ملاقات‌های زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان رجایی شهر٬‌ امروز برگزار نشد.
طبق برنامه زندان رجایی شهر خانواده زندانیان سیاسی و عقیدتی محبوس در زندان رجایی شهر روزهای چهارشنبه می‌توانستند با آنها ملاقات کنند. اما در پی اعتصاب دسته جمعی زندانیان سالن ده٬‌ ملاقات امروز لغو شد.
به گزارش «زیتون» از آنجایی که این سالن٬ برخلاف آیین نامه سازمان زندان‌ها و دیگر سالن‌های زندان رجایی شهر تلفن نیز ندارد٬‌خانواده زندانیان بیش از چهار روز است که از حال آنها بی‌خبر و نگران هستند.
نهم مرداد ماه «زیتون» خبر اعتصاب غذای زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان رجایی شهر را منتشر کرده بود. در پی حمله گارد زندان رجایی شهر به زندانیان سیاسی و عقیدتی این زندان و انتقال آنها به سالن ده٬ تمامی ۵۳ نفر زندانی محبوس در این بند دست به اعتصاب غذا زده بودند.
در پی خودداری زندانیان سیاسی سالن ۱۲ بند ۴ زندانیان رجایی شهر از انتقال به سالن ده٬ گارد زندان به زندانیان حمله کرد. اگرچه در نهایت زندانیان محبوس در سالن ۱۲ منتقل شدند٬ اما بخشی از وسائل شخصی آنها از بین رفت.
زندانیان اعلام کرده‌اند که تا زمان بازگشت به سالن ۱۲ اعتصاب خود را نخواهند شکست. این انتقال به دستور مدیرکل سازمان زندان‌ها صورت گرفته است.
در سالن ده که محل جدید حبس زندانیان سیاسی و عقیدتی رجایی شهر است٬ چهل دوربین مدار بسته و شصت و چهار دستگاه شنود وجود دارد. حتی در اتاق ها برخلاف آئین نامه سازمان زندان‌ها دوربین‌های مدار بسته و دستگاه‌های شنود وجود دارد.
به گزارش «زیتون» تمامی یخچال‌ها٬ تلویزیون‌ها و مواد غذایی زندانیان سیاسی و عقیدتی به بند جدید منتقل نشده است و طبق دستور رییس زندان پس از این زندانیان باید از جیره دولتی استفاده کنند. در این سالن دستگاه آب سرد کن نیز نیست و زندانیان دسترسی به آب کافی ندارند؛ همچنین دستگاه‌های تصویه آب سالن ۱۲ به سالن ده منتقل نشده است. حتی داروهای زندانیان مریض نیز پس از انتقال٬ مجددا در دسترس ایشان قرار نگرفته است. وسائل شخصی زندانیان مانند لباس‌ها٬ کتاب‌ها و حتی وسائل پخت و پز ایشان نیز ضبظ شده است.
زانیار و لقمان مرادی از سوی مسئولین زندان برای شکست اعتصاب غذا زیر فشار مضاعف قرار گرفته‌اند. حمید بابایی٬ سعید پورحیدر٬ پیمان کوش‌باغی و عادل نعیمی نیز به بهداری منتقل شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا