زحمتکشان

با پول کارگران، وزیر کار پیشنهادی رای می خرد!

بر اساس  گزارش iهای منتشر شده، علی ربیعی، سازمان تامین اجتماعی را که سرمایه ی آن متعلق به کارگران ایران است، بسیج کرده تا از «هر طریق» و از جمله خرید رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی، برای او رای اعتماد بگیرند . علی ربیعی از جمله وزرایی است که حسن روحانی  علیرغم اعتراض های فراوانی که نسبت به عملکرد او به ویژه در میان کارگران وجود دارد، قرار است برای بار دوم به مجلس معرفی کند. از علی ربیعی – که از جمله چهره های امنیتی کابینه ی یازدهم بوده است – به جز خانه ی کارگر علیرضا محجوب کسی حمایت نمی کند….

سایت انتخاب گزارشی منتشر کرده است که نشان می دهد علی ربیعی و احتمالا خانه ی کارگر سازمان تامین اجتماعی را که سرمایه ی آن متعلق به کارگران ایران است، بسیج کرده اند تا از «هر طریق» و از جمله خرید رای نمایندگان مجلس، برای علی ربیعی رای اعتماد بگیرند.

در این گزارش آمده است: در اقدامی بی سابقه، سازمان تامین اجتماعی به طور رسمی فعالیت و تلاش گسترده خود را برای رای اعتماد به ربیعی به عنوان وزیر کار را از طریق «مذاکره و تعامل با نمایندگان مجلس» آغاز کرده است.
به گزارش «انتخاب»، در این اقدام حیرت انگیز که شائبه خرید رای نمایندگان مجلس آنان را تقویت کرده، به صراحت خواستار انجام «هر اقدامی» برای اخذ رای اعتماد ربیعی شده است.
براساس صورتجلسه رسمی ۱۲۵ مین جلسه شورای معاونین سازمان تامین اجتماعی مورخ (٣/۵/۱٣۹۶) ، این سازمان عریض و طویل، معاونت ها و … به عوامل خود دستور داده تا «جهت اخذ رای اعتماد حداکثری وزیر در مجلس موارد زیر در اسرع وقت انجام شود»، مواردی که رسماً از عوامل این سازمان خواسته شده «برای افزایش رای اعتماد نمایندگان در اسرع وقت و قبل از شروع رای گیری» انجام گیرد.

در مفاد این دستور العمل به دفعات از ارائه امتیازات مختلف به نمایندگان مجلس سخن به میان رفته تا از این طریق، فضا برای اخذ رای اعتماد به وزیر کار (ربیعی) فراهم شود!
این سازمان که همه وظایف گسترده رای اعتماد را رسماً به «معاونت حقوقی» سپرده و از دیگر معاونت ها خواسته همکاری لازم را با بخش حقوقی داشته باشند، در یکی از مفاد خود از «معاونت فنی و درآمد» خواسته که «با افزایش تعداد سهمیه کارگران ساختمانی در سال جاری، بخشی از آن را در اسرع وقت به واجدین شرایط از طریق نمایندگان مجلس ارائه کند»
این سازمان همچنین معاونت اقتصادی خود را موظف کرده که «بخشی از اعتبارات بودجه جاری که برای پرداخت تسهیلات به بیمه شدگان و مستمری بگیران در نظر گرفته شده را از طریق بانک رفاه و با معرفی نمایندگان مجلس در اسرع وقت ارائه کند»
سازمان تامین اجتماعی در این صورتجلسه ی رسمی و بی سابقه ی خود، تاکید کرده که «همه مدیران بیمه ای و درمانی در استان های مختلف و حتی مسئولین بانک رفاه در این زمینه توجیه شوند تا آنها نیز این موضوع را با مراجعه حضوری خدمت نمایندگان مجلس پیگیری کنند»
نکته ی اساسی این صورتجلسه، تلاش «همه اعضای شورای معاونین» با «هر اقدامی» (که البته در چارچوب قانون بیان شده) است تا «برای افزایش رای اعتماد نمایندگان در اسرع وقت و قبل از شروع رای گیری انجام دهند»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا