گوناگون

تلگرامی که خواب را از چشمان رهبر ربوده است

عضو کارگروه مصادیق مجرمانه و نایب رییس کارگروه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار کلیک در رابطه با انتقال سرورهای CDN پیام رسان تلگرام به ایران گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات سرورهای تلگرام را به ایران آورده است اما به نظر می‌رسد که هنوز این سرورها پیاده سازی نشده است…
برای پیوستن به کانال تلگرام «صدای مردم» کلیک کنید

به گزارش کلیک، محمد کاظمی در ادامه گفت: ما هفته گذشتنه قرار بود جلسه‌ای با حضور دادستان کل کشور و وزرای مرتبط در رابطه با تلگرام و انتقال سرورهای این پیام رسان به ایران داشته باشیم که برگزار نشد اما به زودی جلسه‌ای برای هماهنگی، پاره‌ای از توضیحات و بازدید از سرورهای منتقل شده از تلگرام به ایران برای مقامات از جمله مقامات قضایی و وزارت ارتباطات برگزار خواهد شد.

کاظمی با بیان این که نمایندگان تلگرام با وزارت ارتباطات به صورت مستقیم در ارتباط هستند، افزود: نمایندگان تلگرام قطعا همواره با وزارت ارتباطات در تماس بوده‌اند اما فکر نمی‌کنم که نماینده‌ای از تلگرام برای این جلسه با سران و مقامات جمهوری اسلامی وارد ایران شود.

عضو کارگروه مصادیق مجرمانه در رابطه با شایعات فیلترینگ تلگرام به دلیل ضررهای اقتصادی ایجاد شده به دلیل استفاده بالای مردم ایران از این پیام رسان خارجی و ضرورت استفاده از پیام رسان داخلی که از سوی مقامات قضایی مطرح شده بود و مسائل مربوط به زیر پا گذاشتن مسائل امنیتی، اخلاقی و ضد دینی در پیام رسان تلگرام گفت: ما هیچ برنامه‌ای برای محدودیت و فیلترینگ تلگرام نداریم چرا که تلگرام قول داده است تا محتوای ضد دینی و مسائل هنجارشکن که مورد تایید جمهوری اسلامی نیست را رعایت کند اما ما همواره به دنبال رشد پیام رسان‌های داخلی هستیم چرا که این بستر بهتر خواهد بود.

هیچ‌یک از سِرورهای تلگرام به ایران منتقل نمی‌شود

مدیرعامل تلگرام ادعای وزیر ارتباطات جمهوری اسلامی مبنی بر اینکه سرور تلگرام به ایران منتقل شد را تکذیب کرد. محمود واعظی امروز بار دیگر مدعی انتقال سرور تلگرام به داخل ایران شده بود.

‌به گزارش آسوشیتدپرس، پاول دوروف، مدیرعامل تلگرام، روز یکشنبه با تأکید بر مواضع قبلی این شرکت گفت:هیچ یک از سِرورهای تلگرام به ایران منتقل نمی‌شود.

وی درباره شبکه انتقال محتوا نیز گفت: این شبکه هیچ ارتباطی با انتقال به کشوری دیگر یا انطباق با قوانین غیرعاقلانه ندارد.

دوروف توضیح داد که شاید منظور وزیر ارتباطات رژیم ایران از انتقال سرور، داشتن سی‌دی‌ان باشد چون تلگرام هیچگاه اجازه نخواهد داد سرورهایش به کشوری مانند ایران منتقل شود که سابقه طولانی سانسور دارد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا