ورزشی

وضعیت اسفبار سالن قهرمان پرور جویبار پایتخت کشتی ایران + عکس

سالن کشتی شهید رجایی جویبار علی‌رغم تحویل قهرمانان بزرگی همچون حسن یزدانی، رضا یزدانی، مهدی حاجی‌زاده و مسعود اسماعیل‌پور به علت کوتاهی مسئولان ورزشی استان مازندران در وضعیت اسفباری قرار دارد.

قهرمانان کشتی جویبار

بهروز نیک‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، درباره کسب دو مدال طلای آسیا توسط شاگردانش در رقابت‌های کشتی آزاد نوجوانان، اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنم که عرفان جعفریان و مهدی عشقی که از شاگردان من هستند، توانستند پرچم پرافتخار ایران را به اهتزاز در بیاورند و باعث شادی مردم شوند. ما با کمترین توجه و بدون امکانات خاصی و تنها با عشق و علاقه مشغول مربیگری کشتی هستیم تا بتوانیم به این مرز و بوم کمک کنیم و این موفقیت‌ها خستگی کار را از تن ما بیرون می‌آورد.

مربی سازنده کشتی مازندران با بیان اینکه قهرمانان زیادی از سالن کشتی شهید رجایی بخش گیل خواران جویبار به کشتی ایران و جهان معرفی شده‌اند، گفت: من و برادرم در این سالن سال‌هاست مشغول به کشف استعدادهای کشتی در جویبار به عنوان پایتخت کشتی ایران و جهان هستیم. از این سالن قهرمانان بزرگی همچون حسن یزدانی، رضا یزدانی، مهدی حاجی‌زاده، مسعود اسماعیل‌پور و تعداد زیادی از قهرمانان رده‌های مختلف سنی به کشتی ایران و جهان معرفی شده‌اند اما متاسفانه علی رغم این موفقیت‌های بزرگ، مسئولان کمترین توجهی به وضعیت اسفبار این سالن ندارند و سال هاست آن را به حال خود رها کرده‌اند. وضعیت سالن از نظر ظاهری و دیوارها بسیار افتضاح است و در کنار آن از کمترین امکانات لازم مانند سیستم سرمایش و گرمایش،حمام مناسب،رختکن و … برخوردار نیست.

نیک‌نژاد تصریح کرد: قدمت این سالن چیزی در حدود ۲۵ سال است و گذشت زمان و عدم رسیدگی به وضعیت سالن همچنین باعث شده ستون‌های فلزی دچار پوسیدگی شوند و ترک برداشته است که با این وضعیت به هیچ وجه امنیت ندارد و با کوچکترین اتفاق و یا لرزش می‌تواند عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد. امیدوارم مسئولان استانی به وضعیت این سالن رسیدگی کنند چرا که از این سالن قهرمانان بزرگی تقدیم ورزش ایران شده‌اند و شایسته نیست سالن شهید رجایی جویبار اینگونه به حال خود رها شود.

وی در ادامه گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت شاگردانش در تیم ملی نوجوانان در راه حضور در مسابقات جهانی گفت: در حال حاضر عرفان جعفریان و مهدی عشقی در اردوی تیم ملی به سر می‌برند و خود را برای حضور در مسابقات جهانی یونان آماده می‌کنند. البته محمد نخودی و سیدمحمدحسن اشرفی از دیگرشاگردان من نیز کشتی‌گیران اوزان ۶۹ و ۷۶ کیلوگرم تیم ملی هستند که در مسابقات انتخابی تیم ملی عنوان نایب قهرمانی را به دست آوردند و قرار است غلامرضا محمدی سرمربی تیم ملی در این دو وزن مسابقه انتخابی برگزار کند تا بهترین نفرات را عازم رقابت‌های جهانی کند که با این اوصاف مطمئنم اشرفی و نخودی شانس زیادی برای ملی‌پوش شدن دارند.

نیک‌نژاد در پاسخ به این سوال که با توجه به موفقیت‌های بزرگ شاگردانش در تیم ملی نوجوانان و حضور آنها در مسابقات جهانی آیا قرار است به همراه تیم ملی عازم مسابقات جهانی یونان شود یا خیر؟ گفت: چند روز پیش دبیر هیات کشتی استان مازندران با من تماس گرفت و گفت قرار نیست به مسابقات جهانی نوجوانان اعزام شویم اما به جای آن به جام الکساندر مدوید که مخصوص رده بزرگسالان است اعزام خواهی شد که من در جواب به او اعلام کردم حضور در تورنمنت بزرگسالان برای من که در رده‌های خردسالان، نونهالان و نوجوانان کار می‌کنم به کار نمی‌آید اما ظاهرا فدراسیون قصدی برای اعزام من به رقابت‌های جهانی ندارد. من شکایتی ندارم اما امیدوارم مسئولان قدر زحمات ما را بدانند و با توجه بیشتر باعث شوند ما با انگیزه‌تر از همیشه به کارمان ادامه بدهیم.ما با عشق و علاقه کار می کنیم اما حمایت‌های مسئولان فدراسیون و استان از مربیان سازنده می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای داشته باشد.

مربی رده‌های پایه کشتی مازندران در پایان با بیان اینکه شهر جویبار به عنوان مهد کشتی ایران و جهان از استعدادهای بسیار خوبی در کشتی آزاد برخوردار است، گفت: ما در رده نونهالان نیز قهرمانان خوبی به تیم ملی معرفی کردیم. سال گذشته مسعود بخشی، امیرحسین فیروزپور و امیرمحمد کیانی موفق شدند عنوان قهرمانی کشور را به دست بیاورند و راهی تیم ملی نونهالان شوند. مطمئناً توجه بیشتر مسئولان به وضعیت مربیان و همچنین سالن شهید رجایی جویبار می‌تواند باعث افزایش انگیزه ما شود.

به گزارش ایسنا، از مسئولان ورزش استان مازندران انتظار می‌رود با توجه به جایگاه ویژه این سالن ورزشی در موفقیت‌های ورزش کشور، هر چه سریعتر به وضعیت بسیار بد این سالن توجه کنند.

انتهای پیام

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا