گوناگون

«محمد باقر قالیباف» سردار غارتگر تهران: ببخشید و حلالم کنید

محمد باقر قالیباف، با حضور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه دو سیما ضمن ارایه گزارش ۱۲ ساله حوزه مدیریت شهری به سوالات روز شهروندان پاسخ داد. وی خطاب به مردم پایتخت گفت: مردم عزیز این شهر به حقیر اعتماد کردند و ۱۲ سال اداره شهر را به من واگذار کردند، من همینجا از همه قصورها و کوتاهی که در انجام وظیفه داشتم از همه شهروندان و ملت عزیز عذرخواهی می کنم. کاستی ها را ببخشید و حلالم کنید. خداوند خودش می داند نادر روزهایی پیدا شد که قبل از اذان صبح تا پاسی از شب بیرون از خانه نباشم …
Afbeeldingsresultaat voor ‫«محمد باقر قالیباف» سردار غارتگر تهران‬‎

قالیباف شهرداری را با ۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی تحویل می‌دهد!

به گزارش فارس،نائب رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر ارقام و اعداد اعلام شده توسط دبیر را ساختگی دانست و گفت: ما به دنبال سیاه نمایی نیستیم اما شهرداری در حال حاضر ۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد و باید واقعیت را به مردم بگوییم چرا که در هر حال شورای پنجم مسائل را شفاف کرده است.

محمد مهدی تندگویان در انتقاد به گزارش مالی که علیرضا دبیر درباره میزان بدهی شهرداری تهران اعلام کرد، گفت: این اعداد و ارقام مربوط به پروژه‌هایی است که ممکن است تا سال ۹۸ طول بکشد این در حالی است که در حال حاضر شاهد هستیم هزینه پروژه‌های تمام شده چندین برابر بودجه ای است که برای آن مشخص شده است با توجه به این نکته چگونه می‌توان ارقام و اعداد دقیقی ارائه داد. این مساله کاملا بی‌منطق است. این عضو شورای شهر ادامه داد: اگر در شهرداری افزایش دارایی داشته‌ایم با توجه به اینکه بخشی از بودجه شهرداری صرف هزینه‌های جاری می‌شود پس بخشی از درآمد شهری نمی‌تواند هزینه پروژه‌ها شود. از سوی دیگر ایشان ادعا می‌کنند درآمد شهرداری افزایش یافته در حالی که مدام گزارش‌هایی مبنی بر کاهش درآمد دریافت می‌کنیم.

او با تاکید بر اینکه همه مناطق اعلام می‌کنند؛ کاهش درآمد داشته‌اند، تصریح کرد: یا مناطق گزارش اشتباه به شورا ارائه می‌دهند یا گزارش ارائه شده صحیح نیست چگونه می‌توان با وجود کاهش درآمد افزایش دارایی ایجاد کرده مطالبات خود را پاسخ داده و پروژه‌های خود را تمام کنند که این بیشتر شبیه معجزه‌ای است که ما از آن سر در نمی‌آوریم. تندگویان با تاکید بر اینکه ما به دنبال سیاه‌نمایی نیستیم ادامه داد: من به عنوان عضو شورای شهر در اینجا ننشسته‌ام که هر روز از شهرداری به خاطر انجام دادن وظایفش تقدیر کنم وظیفه من رصد و پایش و بیان مشکلات شهرداری است. میزان درآمد شهرداری و پروژه‌های انجام شده آن در این ۱۲ سال واضح نیست. با این حال انجام وظایف پوز دادن و منت گذاشتن ندارد.

این عضو شورای شهر با اشاره به برنامه پنج ساله شهرداری ادامه داد: بر اساس آمار ارائه شده توسط علیرضا دبیر از خرداد ۹۵ پروژه جدیدی انجام نشده است، اگر بپذیریم که پروژه‌ جدیدی در شهرداری انجام نشده است پس تکلیف برنامه پنج ساله در این میان چه می‌شود؟ با این شرایط شورای پنجم یا باید کل برنامه پنجم را تغییر دهد و یا اینکه تکلیف آن را مشخص کند چرا که دو سال است ادعا می‌کنیم پروژه جدیدی شروع نشده است اما با این حال بر اساس اعداد و آماری که من آن را قبول ندارم اعلام می‌کنیم که در بخش پروژه‌ها ۲۰ هزار میلیارد تومان عقب هستیم. در بخش دارایی‌ها و مطالبات نیز که پیش از این اعلام کرده بودند ۲۰ هزار میلیارد عقب هستیم.

او با تاکید بر اینکه آمار و ارقام اعلام شده ارزش‌گذاری‌ها، کارشناسی‌ها و نحوه کار کردن کمیسیون برنامه و بودجه را تایید نمی‌کند، افزود: بر اساس تهاترهای صورت گرفته در رابطه با بانک شهر با شهر آفتاب و شهروند هنوز میزان این تهاتر مشخص نیست و هنوز ارزش واقعی شهر آفتاب و شهروند مشخص نشده است. همه اینها را جزو کارهای انجام شده جا می‌زنید و می‌خواهید گزارش مثبت ارائه دهید. نائب رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه اعداد و ارقامی که در گزارش مذکور ارائه شده ساختگی است، تصریح کرد: هر چقدر هم که حقیقت را کتمان کنیم بالاخره شورای پنجم مسائل را بررسی کرده و واقعیت را می‌یابد. در همین راستا بهتر است خودمان همه چیز را شفاف کنیم و به مردم توضیح دهیم.

او ادامه داد: ما به دنبال سیاه نمایی نیستیم به نفع همه ماست که اعلام کنیم این شهر هیچ گونه بدهی ندارد اما واقعیت این است که ما بر اساس برنامه پنج ساله نه تنها از بسیاری از پروژه ها عقب هستیم و بسیاری از آنها هنوز حتی اجرایی هم نشده‌اند. در همین مترو امروز که از مدیرکل آن تقدیر شد از برنامه پنجم عقب است. بر اساس مصوبه شورای شهر قرار بود در احداث شهر آفتاب سرمایه‌گذاری بیرونی صورت گیرد پس چرا امروز می‌شنویم ۱۵۰۰ میلیارد تومان از هزینه‌های شهرداری صرف ساخت آن شده است.

این عضو شورای شهر با اشاره به ادعای هفته گذشته علیرضا جاوید معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری که هزینه تمام شده پروژه پل صدر و تونل نیایش چهار هزار میلیارد تومان بوده است گفت: در حالی که هنوز مشخص نیست؛ بودجه‌ای که در ابتدا برای اتمام پل صدر و نیایش در نظر گرفته شده بود چقدر است پس چگونه می‌توان این اعداد و ارقامی که دبیر ادعا می‌کند را بپذیرم. حتما شکی ندارم که ۱۰ برابر این مقدار هزینه شده است و این مطالبات همه جزو بدهی های شهرداری باقی می‌ماند. او در انتها افزود: من هنوز معتقدم در کل شهرداری ۶۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد ۲۰ هزار میلیارد آن مربوط به مطالبات بوده و ۴۰ هزار میلیارد نیز مربوط به پروژه‌های تمام نشده است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا