بین‌المللی

استقرار نیروهای ویژه آمریکا در لیبی

مرکز فرماندهی آمریکا در آفریقا از استقرار نیروهای ویژه در لیبی خبر داد. این در حالی است که آفریقای شمالی و درعین حال ، خاورمیانه در بحران عظیمی از جنگ و ویرانی به سر می‌برد. این دو منطقه کانون تلاش‌های به‌دقت هماهنگ شدهٔ امپریالیسم جهانی به سرکردگی آمریکا برای تحکیم و تقویت سرکردگی آن و تأمین و تضمین کنترل بی‌رقیب جریان نفت، و غارت لگام‌گسیخته و بی‌مانع منابع منطقه و بهره‌برداری از بازارهای آن است. آمریکا و متحدان آن در اروپا در این کشور ها  توانسته‌اند از راه سازمان‌دهی و هماهنگ کردن بحران‌ها، جنگ‌ها، و مناقشه‌های محلی، مسیر رخدادهای منطقهٔ خاورمیانه را به میل خود تنظیم و تحمیل کنند. آمریکا و اتحادیهٔ اروپا و متحدان آنها از اختلاف‌های میان کشورهای همسایه، برای فرو بردن منطقه در زنجیره‌ای از جنگ‌ها و مناقشه‌های پایان‌ناپذیر بهره‌برداری و استفاده  و می کنند…

Gerelateerde afbeelding

مرکز فرماندهی آمریکا در آفریقا اعلام کرد، نیروهای ویژه این کشور و هم‌پیمانانش به تازگی با اعزام به لیبی، از نیروهای محلی این کشور در مبارزه با گروه تروریستی داعش حمایت می‌کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مرکز فرماندهی آمریکا در آفریقا امروز (جمعه) از اعزام نیروهای آمریکایی به لیبی در چارچوب حمایت از نیروهای وابسته به دولت این کشور خبر داد و اعلام کرد که این نیروها در زمینه مبارزه با داعش و سایر گروه‌های تروریستی فعالیت می‌کنند.

مرکز فرماندهی آمریکا در آفریقا همچنین اعلام کرد که روند اعزام نیروهای ویژه به لیبی ادامه خواهد یافت.

پیش از این، منابع آگاه در ارتش آمریکا و کنگره این کشور اعلام کرده بودند که آمریکا و انگلیس و فرانسه و ایتالیا چندین نیروی ویژه در لیبی مستقر کرده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا