اخبار

بودجه ی نیروی قدس سپاه هزار میلیارد تومان افزایش یافت

نمایندگان مجلس اسلامی با ۲۴۰ رأی موافق کلیات طرح مقابله با اقدامات و تحریم های جدید آمریکا علیه ایران را به تصویب رساندند. بر اساس این مصوبه  دولت موظف است بودجه ی سپاه پاسداران را هزار میلیارد تومان افزایش دهد. این هزار میلیارد تومان به نیروی قدس سپاه پاسداران اختصاص خواهد یافت.بیش از حدود سه دهه است که با امنیتی اعلام کردن جامعه، “شورای‌عالی امنیت ملی” بر تارک نهادهای تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر نشسته است. این “شورا”، نهادی است زیر امر مستقیم رهبر ”نظام“ در مقام فرمانده کل قوا، که اکثریت مطلق اعضای آن از نیروهای نظامی و امنیتی‌اند.و عمده در آمدهای ملی کشور  نیز در اختیار این نیروها قرار می گیرد….

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی رئیس مجلس رژیم فقها، با تاکید بر اینکه در صورت اقدام برخلاف برجام از سوی آمریکا، ایران اقدام متقابل انجام می‌دهد، گفت: آمریکایی ها بدانند قانون مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه گام اولی بود که مجلس برداشت.

نمایندگان مجلس شورای  اسلامی با تصویب طرح مقابله با اقدامات «تروریستی» و «ماجراجویانه آمریکا» دولت را موظف کردند بودجه ی سپاه پاسداران برای تقویت توان دفاعی و اطلاعاتی ایران و حمایت از سپاه پاسداران را هزار میلیارد تومان افزایش دهد. این هزار میلیارد تومان به نیروی قدس سپاه پاسداران اختصاص خواهد یافت.
کلیات این طرح امروز یکشنبه ۲۲ مرداد بدون رای مخالف و جزییات آن با تنها یک رای مخالف تصویب شد. همه ی نمایندگانی که به عنوان اصلاح طلب به مجلس راه یافته اند با این افزایش بودجه ی نظامی سپاه قدس، در حالی که کارگران و و معلمان و کارمندان از دریافت های حقوق های ماهیانه ی خود محروم هستند موافقت کرده اند. نیروی قدس به فرماندهی سرلشگر قاسم سلیمانی شاخه برون مرزی سپاه پاسداران است که در حال حاضر در کشورهای عراق و سوریه حضور نظامی دارد. این نیرو خود متهم است که در بسیاری از ترورهای خارج از کشور توسط جمهوری اسلامی دست داشته است.
بر اساس طرحی که مجلس ایران به تلافی مصوبه اخیر کنگره آمریکا علیه ایران تصویب کرده، از دوهزار میلیارد تومانی که به تقویت بنیه دفاعی و اطلاعاتی اختصاص داده شده، نیمی از آن به گسترش فعالیت‌های موشکی و نیمی دیگر به وزارتخانه‌های اطلاعات، خارجه و دفاع اختصاص می‌‌یابد.
عباس عراقچی، معاون وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی گفته است دولت به خاطر این طرح “قاطع و هوشمندانه” تشکر می‌کند و از آن حمایت خواهد کرد.
ده روز پیش، مصوبه کنگره آمریکا با عنوان طرح “مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران” با امضای دونالد ترامپ، رئیس جمهور به قانون تبدیل شد. بر اساس این قانون آقای ترامپ می‌تواند ظرف ۹۰ روز، سپاه پاسداران، مقامات، نمایندگان و اشخاص وابسته‌ به آن در خارج از ایران را بر مبنای اتهام فعالیت‌های تروریستی تحریم کند.

‌توجه‌برانگیز آنکه، ‌جامعه امروز ایران، به‌ویژه طبقهٔ کارگر، لایه‌های مرتبط با کار و زحمت، بیکاران و نیمه‌بیکاران- یعنی اکثر مردم- خواهان عدالت اجتماعی‌اند که تنها با طرد رژیم ولایت فقیه و بر سرکار آمدن دولتی مردمی و دموکراتیک امکان‌پذیر است. تغییر دموکراتیک و طرد رژیم ولایت فقیه، تنها از راه اتحاد و همکاری گسترده و سراسری همه نیروهای مردمی و ملی و با اتکا به برنامه مستقل و بازتاب ‌دهندهٔ خواست‌های ملی، دموکراتیک و مردمی امکان‌پذیر است.

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا