اخبار

«بازجو» بودن آذری‌جهرمی نامزد پست وزارت ارتباطات

پس از معرفی آذری‌جهرمی به عنوان نامزد پست وزارت ارتباطات، چند منبع مستقل در گفت‌وگو با زیتون تایید کردند که او در جلسات بازجویی ایشان حضور داشته و یا برای تفتیش منزل آنها با تیم وزارت اطلاعات همکاری کرده است. اگرچه این افراد به دلایل امنیتی ترجیح داده‌اند نامشان قید نشود.

محمود صادقی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بیستم مردادماه در توییتی از موافقت گزینه پیشنهادی ارتباطات برای شرکت در جلسه‌ای با حضور کسانی که گفته‌اند آذری جهرمی از آن‌ها بازجویی کرده، خبر داده بود.

محمود صادقی نماینده اصلاح‌طلب تهران و رییس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس در حساب کاربری توییترش نوشته بود: «در جلسه هیات رییسه فراکسیون شفاف‌سازی با آذری جهرمی؛ او آمادگی‌اش را برای جلسه حضوری با کسانی که گفته‌اند از آن‌ها بازجویی کرده، اعلام کرد.»

احسان بداغی، خبرنگار پارلمانی روزنامه ایران در توییترش نوشت: «قرار بود دونفر ازکسانی که می‌گویند #جهرمی در #سال۸۸ از آنها #بازجویی کرده به #فراکسیون_امید بیایند و با او رودررو شوند که با این کارمخالفت شد.»

مهدی قدیمی، دیگر خبرنگار پارلمانی اما با انتشار خبری در حساب کاربری توییترش توضیح داد که پس از پایان جلسه اعضای فراکسیون امید با نامزد وزارت ارتباطات «برخی از شاهدان در حضور جمعی از نمایندگان در مورد عملکرد آذری‌جهرمی به عنوان کارشناس وزارت اطلاعات، صحبت کردند.»

حمزه غالبی٬ رییس شاخه جوانان ستاد میرحسین موسوی نیز امروز خبر داد که «با یکی دیگه از رفقا که گفت شده بود جهرمی بازجوش بوده شخصا تماس گرفتم. تایید کرد که جهرمی بازجوش بوده و رفتار بد و توهین آمیزی هم داشته.»

ناهید مولوی٬‌خبرنگار روزنامه اعتماد نیز در این باره نوشته است که «دو تن از دوستان بازداشتی ٨٨ هم تایید کردند نه تنها بازجویشان بوده بلکه جز تیم عملیات هنگام تفتیش منزل و بازداشت نیز حضور داشته #جهرمی»

محمدجواد آذری‌جهرمی، نامزد تصدی پست وزارت ارتباطات کابینه دوزادهم، متولد سال ۱۳۶۰ و در صورت کسب رای اعتماد مجلس، جوانترین وزیر حسن روحانی و اولین وزیری است که پس از پیروزی انقلاب سال ۵۷ متولد شده است.

اگرچه جوانگرایی از جمله وعده‌های حسن روحانی و مطالبات مردم بود، اما ورود فردی به کابینه که در رزومه‌اش اما و اگرهای بسیاری وجود دارد، اعتراضاتی را برانگیخت.

محمدجواد آذری‌جهرمی پیش از این، در دولت محمود احمدی‌نژاد مسوول بخش شنود وزارت اطلاعات بود و بعدها در دولت حسن روحانی در وزارت ارتباطات به معاونت رسید. بعد از مطرح شدن نام او به عنوان وزیر مد نظر حسن روحانی برای وزارت ارتباطات، اطلاعات ویکی‌پدیای جهرمی تغییر کرده و سوابق اطلاعاتی وی از آن حذف شد.

عده‌ای نیز مدعی شدند که نامزد وزارت ارتباطات کابینه دوازدهم از در جریان وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم از آنها بازجویی کرده است.

او که پس از معرفی شدن به مجلس حسابی در شبکه اجتماعی توییتر باز کرد، در این زمینه بارها از سوی کاربران مورد سوال قرار گرفت و در پاسخ به آنان در توئیتر خود نوشت: «مهندس بودم و هستم،در دفاع از حقوق مردم در هر لباسی. اگر روزی در مجموعه‌ای بودم برای مردم تلاش کردم نه علیه آنها.»

محمدجواد آذری‌جهرمی، پیشتر در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی اعلام کرد بود که از نظر او «کشور به شنود نیاز دارد» چرا که جمهوری اسلامی با موضوعات و مشکلات امنیتی روبرو است.
زیتون

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا