گوناگون

انتقاد «مطهری» و پاسخ ذلیلانه «وزیر اطلاعات روحانی»

علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی امروز در مخالفت با وزیر پیشنهادی اطلاعات سخنرانی کرد و از جمله گفت: نمی شود که وزیر در امور مختلف بگوید از دست من خارج است…
Afbeeldingsresultaat voor ‫عکس علی مطهری و محمود علوی‬‎

به گزارش مهر، علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی در دومین روز بررسی رای اعتماد وزرای پیشنهادی در مخالفت با وزیر پیشنهادی اطلاعات بیان کرد: مخالفت من با وزیر پیشنهادی اطلاعات « محمود علوی »بیشتر ناشی از یک نقص ساختاری در حوزه اطلاعات کشور است. یعنی ما یک نقص ساختاری در حوزه اطلاعات داریم که باعث کاهش قدرت نظارت مجلس و تضییع حقوق ملت شده است.

وی افزود: این نقص ساختاری عبارت است از تداخل مسئولیت ها و وظایف نهادهای اطلاعاتی مختلف که منجر به پاسخگو نبودن در برخی امور شده است. به همین جهت نیاز به وزیری داریم که زمینه رفع این نقص را فراهم کند. باید وزیری را انتخاب کنیم که به سایر نهادها و سازمانها اجازه دخالت در حیطه کار وزارت اطلاعات را ندهد.

محمود علوی در پاسخ به انتقادات علی مطهری گفت: ایشان طوری گفتند که انگار کسی به اختیاراات قانون ما تعدی کرده و دست چپاول به اختیارات قانونی ما دراز شده است. اما چنین چیزی نیست.

وزیر پیشنهادی اطلاعات گفت: اختیاراتی که نهادهای مخالف دارند، یا مرجع ولایی دارند و یا مرجع قانونی دارند و به هر دو مرجع پایبند هستیم و به آن ارج می‌نهیم. تعاملی که اکنون بین ما و نهادهای اطلاعاتی از جمله اطلاعات سپاه حاکم است، در وضعیتی است که مقام معظم رهبری از این تعامل اظهار مسرت کردند.

وی افزود: اگر مقام معظم رهبری همه وظایف وزارت اطلاعات را به نهاد دیگری واگذار کنند، دست ادب و تمکین به سینه می گیریم و با دل و جان می پذیریم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا