ورزشی

مسعود شجاعی: بچه جنگ هستم

کاپیتان تیم ملی ایران به اتفاقات اخیری که پس از بازی‌کردن او و احسان حاج‌صفی با پیراهن تیم پانیونیوس یونان برابر مکابی تل‌آویو به وجود آمد، واکنش نشان داد.

به دلیل شکست پانیونیوس در دیدار رفت، این باشگاه دو بازیکن ایرانی خود را ملزم کرد در مسابقه برگشت برای تیم‌شان به میدان بروند وگرنه جریمه و محرومیت سنگینی در انتظار آنها خواهد بود و به همین دلیل، شجاعی و حاج‌صفی برابر نماینده رژیم صهیونیستی به میدان رفتند. بعد از بازی‌کردن شجاعی و حاج‌صفی در این مسابقه، واکنش‌های زیادی در محافل ورزشی، سیاسی و غیرسیاسی داخل کشور به وجود آمد و حتی معاون وزیر ورزش، از محرومیت این دو بازیکن خبر داد. در آن‌سو، برخی از چهره‌های فوتبالی به دفاع از این بازیکن پرداختند. شجاعی ظهر روز گذشته با انتشار پیامی، نوشته است:
١- بنده برای همه افرادی که خالصانه و دلسوزانه از جان‌شان مایه می‌گذارند و برای حفظ آبرو و سرافرازی ایران عزیزمان از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند، نهایت احترام و ارادت را قائلم.
٢- همیشه کشورم برایم در اولویت بوده و هست. از‌این‌رو، در میادین ورزشی که حضور داشته‌ام، همیشه سعی کردم با تمرکز کافی از تمام وجودم مایه بگذارم که بتوانم نماینده شایسته‌ای برای وطن و هم‌وطنانم باشم و ازآنجایی‌که از کودکی بزرگ‌ترین آرزویم، پوشیدن پیراهن مقدس تیم ملی بوده، اکنون که آرزویم محقق شده، مطمئنا به‌خوبی قدر و ارزش آن را می‌دانم.
٣- بچه جنگ هستم و از شهر ایثار و مقاومت می‌آیم؛ شهری که روزگاری شهر خون بود و صدای توپ و خمپاره لالایی تلخ کودکانه ما!! بنابراین مقام و جایگاه والای عزیزانی را که از همه‌چیز خود گذشتند تا از کیانمان دفاع کنند، به‌خوبی درک می‌کنم و می‌شناسم و هیچ زمان سعی نکرده و نمی‌کنم که خدایی ناکرده از اسم، تصویر یا ایثار این فرشتگان سوء‌استفاده کنم؛ چون معتقدم این کار نهایت بی‌شرفی و بی‌انصافی است و توهین به منزلت و جایگاه آنان است!
در آخر از همه هم‌وطنانی که ما را درک کردند، سپاسگزاری می‌کنم و همچنین از هنرمندان محترم و تمام فوتبالی‌ها، اعم از مربیان گرامی، بازیکنان و… نهایت تشکر و قدردانی را دارم.
از مرد اخلاق فوتبال کشورمان، آقای مهدی مهدوی‌کیا عذرخواهی می‌کنم که به خاطر حمایت از ما، اهانت‌های ناجوانمردانه‌ای را به جان خرید. یا حق».

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا