زحمتکشان

تجمع معلمان و کارگران بازنشسته در مقابل مجلس

نزدیک به هزار معلم و کارگر بازنشسته دست به تجمع در مقابل مجلس شورای اسلامی زده اند، افزایش مستمری‌های بازنشستگی، اجرای قانون همسان‌سازی و ارتقای خدمات بیمه‌ای، از جمله مطالبات آنان است …

به گزارش سایت خبری خبرآنلاین، بیش از۱۰۰۰ نفر در اعتراض به طرح تحول اقتصادی وبیمه تامین اجتماعی،از ساعت ده صبح امروز در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی ایران تجمع کردند این در شرایطی است که هر لحظه بر تعداد این تجمع کنندگان افزوده میشود. معلمان و کارگران شاغل نیز در این تجمع دست در دست بازنشستگان شرکت دارند. افزایش مستمری‌های بازنشستگی، اجرای قانون همسان‌سازی و ارتقای خدمات بیمه‌ای، از جمله مطالبات اصلی معلمان و کارگران تجمع کننده مقابل مجلس هستند.

تجمع کنندگان شعارهایی نظیر: “طرح تحول، طرح تهوع”، “کارگران بیدارند، از هر اقدام دولتی بیزارند”، “خدمت به کارگران و بازنشستگان را با پرداخت مطالبات تامین اجتماعی ثابت نمایید”، “اموال سازمان تامین اجتماعی حق الناس است” و “ما خواهان اصلاح قانون بیمه کارگران ساختمانی هستیم “را روی پلاکاردها نوشته بودند.

بازنشستگان حاضر در جمع تجمع‌کنندگان هم درخواست داشتند که ضریب حقوقی آن‌ها همسان با سایر بازنشستگان کشوری تعیین شود و آن‌چنان که در برنامه ششم توسعه مورد تاکید قرار گرفته است، به بازنشستگان فولاد توجه بیشتری صورت گیرد.

در این گزارش آمده است: موضوع این تجمع به صحن نهاد قانون گذاری ایران هم کشیده و  دلیگانی نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکری به هیات رئیسه، خواستار رسیدگی به درخواست بازنشستگان شد.

علی لاریجانی  هم در پاسخ به این تذکر، گفت: یکی از ناظران هیات رئیسه برای بررسی موضوع به جمع تجمع کنندگان خواهد رفت.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا