گوناگون

تحلیل سعید حجاریان از ترکیب کابینه دوازدهم: همه با هم کنار آمده اند

سعید حجاریان در مورد عملکرد فراکسیون امید و رای یک دست به بیشتر وزرای اصولگرا گفت: من زیاد دنبال نکردم ولی لابد قول هایی به نمایندگان داده شده است. واقعیت این است که همه با هم کنار آمده اند مجلس با دولت، فراکسیون ها با وزرا، رئیس مجلس با رئیس جمهور بالا باپایین همه با هم کنار آمده اند.

سعید حجاریان دلیل رای بالای مجلس به برخی وزرای پیشنهادی که مورد انتقاد جامعه بودند را سازش نمایندگان و فراکسیون ها با وزرای پیشنهادی می داند وی همچنین معتقد است دلیل این که روحانی چنین ترکیبی را به مجلس معرفی کرد این است که کفگیرش به ته دیگ خورده است.

یک اندیشمند سیاسی گفت: روحانی نیرویی بهتر از این وزرای پیشنهادی نداشت اگر داشت معرفی می کرد. مسئله این است که کفگیر به ته دیگ خورده است و نه کسی را باقی گذاشته ایم و نه نیرویی تربیت کرده ایم.

سعید حجاریان در گفت و گو با خبرنگار جماران، در مورد عملکرد فراکسیون امید و رای یک دست به بیشتر وزرای اصولگرا گفت: من زیاد دنبال نکردم ولی لابد قول هایی به نمایندگان داده شده است. واقعیت این است که همه با هم کنار آمده اند مجلس با دولت، فراکسیون ها با وزرا، رئیس مجلس با رئیس جمهور بالا باپایین همه با هم کنار آمده اند.

وی در مورد این که چرا روحانی چنین ترکیبی را به مجلس معرفی کرد، اظهار کرد: بضاعت روحانی در مقطع فعلی در همین حد است. چرا که ما از اول انقلاب تا به امروز کادر سازی نکرده ایم، اگر کادرسازی می کردیم الان کابینه بهتری داشتیم.

حجاریان افزود: خود آقای روحانی هم نیرویی بهتر از این وزرای پیشنهادی نداشت اگر داشت معرفی می کرد. مسئله این است که کفگیر به ته دیگ خورده است و نه کسی را باقی گذاشته ایم و نه نیرویی تربیت کرده ایم.

این پژوهشگرعلوم سیاسی در پاسخ به این سوال که آیا عملکرد امروز فراکسیون امید نتیجه عملکرد شورای سیاست گذاری نیست، گفت: شورای سیاست گذاری کاری نمی توانست بکند، گزینه دیگری نداشت. خودشان می دانند من دخالتی در شورای سیاست گذاری ندارم ولی در مجموع فکر می کنم روندش باید کمی اصلاح شود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا