بین‌المللی

وزیر خارجه پاکستان: به ما بی‌احترامی شد

«خواجه محمد آصف»، وزیر امور خارجه پاکستان اعلام کرد آمریکا نباید پاکستان را «مقصر» شکست‌های خود در افغانستان بداند. تعهد ما با متحدانمان بی همتا و محکم است….

وی ادامه داد: کمک‌های پاکستان، فداکاری و نقش ما به عنوان یک کشور ائتلافی نادیده گرفته شده است.

وزیر خارجه پاکستان در حالی چنین اظهار نظری کرده است که روز دوشنبه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد نیرو‌های آمریکایی از افغانستان خارج نمی‌شوند. رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه، کمپین نظامی ۱۶ ساله کشورش در افغانستان را با پیشنهاد «افزایش حضور نظامی» تمدید کرد و همزمان به سایر کشور‌های منطقه برای کمک به برقراری امنیت  مورد نظر آمریکا در افغانستان فشار وارد کرد.

وی همچنین در توضیح استراتژی آمریکا در قبال پاکستان گفت: پاکستان به سازمان‌هایی پناه داده که هر روز تلاش می‌کنند مردم ما را بکشند. ما به پاکستان میلیارد‌ها دلار پرداخت کرده‌ایم، ولی آن‌ها به تروریست‌هایی پناه داده‌اند که ما با آن‌ها می‌جنگیم. این وضع باید تغییر کند و این تغییر فورا انجام خواهد شد. هیچ همکاری‌ای نمی‌تواند در مورد کشوری که به شبه نظامیان و تروریست‌هایی که نظامیان و مقامات آمریکایی را هدف قرار می‌دهند، دوام بیاورد. زمان آن فرا رسیده که پاکستان تعهدش را ثابت کند.

به گزارش  رویترز «رکس تیلرسون»، وزیر امور خارجه آمریکا نیز اظهار داشت پاکستان باید اقدامات بیشتری برای مبارزه با شبه نظامیان انجام دهد. وی گفت: حمایت ما از پاکستان مشروط به تغییر سیاست‌های اسلام آباد در پناه دادن به گروه‌های تروریستی است.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا