گوناگون

شورای شهر برای شهرداری تهران سرپرست تعیین کرد

در پی طولانی شدن پروسه ابلاغ حکم شهرداری محمدعلی نجفی از سوی وزارت کشور، شورای شهر تهران مصطفی سلیمی را به عنوان سرپرست شهرداری معرفی کرد.

Iran Mostafa Salimi Bürgermeister in Teheran (isna)

مصطفی سلیمی به عنوان سرپرست شهرداری تهران معرفی شد

با گذشت بیش از دو هفته از اعلام شهرداری محمدعلی نجفی برای تهران، وزارت کشور هنوز حکم او را تایید نکرده است. به همین دلیل اعضای شورای شهر تهران در نشست روز یک‌شنبه خود (۵ شهریور/۲۷ اوت) مصطفی سلیمی را به عنوان سرپرست شهرداری تهران معرفی کردند.

پیشتر رئیس شورای شهر تهران گفته بود که در صورت تایید نشدن حکم نجفی برای شهرداری تهران از سوی وزارت کشور، شورای شهر سرپرستی را به طور موقت برای این سمت معرفی خواهد کرد.

گفته می‌شود مخالفت جناح تندرو و از جمله نیروهای سپاه پاسداران با شهرداری محمدعلی نجفی دلیل دیرکرد وزارت کشور برای تایید حکم او بوده است. نجفی پس از اعتراضات به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ از جنبش سبز حمایت کرده بود. وی از چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان است.

وزارت کشور اما با تکذیب “برخی خبرسازی‌ها” در این باره روز ۴ شهریور اعلام کرد: «همه اقدامات و مکاتبات قانونی و اداری لازم برای صدور حکم شهردار تهران، در وزارت کشور انجام شده است و به محض انجام تشریفات قانونی، حکم آقای دکتر نجفی از سوی وزیر کشور امضا خواهد شد.»

معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور همچنین افزود: «مطابق قانون، حکم انتصاب شهرداران شهرهای بالای ۵۰۰ هزار نفر توسط وزیر کشور صادر می شود که صدور این احکام برابر یک روند قانونی و اداری تعریف شده دنبال می شود و حکم شهردار تهران نیز برابر همین روند قانونی صادر خواهد شد.»

محمدعلی نجفی نیز در حاشیه جلسه شورای معاونان شهرداری تهران در روز ۴ شهریور درباره دیرکرد وزارت کشور برای تایید حکمش گفت: «این یک فرایند قانونی است که شورا نظر خود را به وزارت کشور ارسال کرده و پس از طی شدن فرایند قانونی، وزیر کشور حکم مربوطه را صادر می‌کند، اما من خبر جدیدی در این زمینه ندارم.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا