زحمتکشان

اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا خواهان آزادی زندانی سیاسی رضا شهابی گردید

رضا شهابی یکی از اعضای هئیت مدیرە سندیکای کارگران شرکت واحد تهران در اثر توطئە عوامل دستگاە قضایی در ١٨ مرداد ٩۶ دوبارە بە زندان برگرداندە شد، وی  در اعتراض بە این بی عدالتی ظالمانە دستگاە قضایی رژیم« فقها»، بار دیگر مجبور بە اعتصاب غذا شد…

روز پنج‌شنبه۲شهریور ماه۹۶ اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا (کیو-پی) با صدور بیانیه‌ای خواستار پایان دادن به اذیت و آزار زندانی سیاسی رضا شهابی و آزادی بدون قید و شرط وی گردید. اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا با خطاب قرار دادن خامنه‌ای و روحانی،حکومت اسلامی  ایران را مسئول سلامتی و تندرستی رضا شهابی دانسته است. این بیانیه برای دو مقام دولت کانادا نیز ارسال شد.

متن کامل این بیانیه چنین است:

آزادی زندانی سیاسی
به اذیت و آزار رضا شهابی پایان دهید! رضا شهابی باید فوری و بدون قید و شرط آزاد گردد!

به نمایندگی از اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا (کیوپی)، ما نگرانی جدی خود را در مورد رضا شهابی، عضو هیئت مدیره و خزانه دار سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، که از تاریخ ۹ اگوست ۲۰۱۷ دوباره بازداشت شده است، اعلام می کنیم.

ما عمیقا نگران ادامه این هدف قرار دادن و حبس مجدد و ناعادلانه او، و تداوم اذیت و آزار و بازداشت فعالین کارگری در ایران هستیم. ما مطالبه بین المللی برای آزادی فوری و بدون قید و شرط رضا شهابی و دیگر فعالین کارگری زندانی را دگر بار طرح می کنیم.

رضا شهابی در ماه ژوئن ۲۰۱۰ در حین رانندگی سر کار و درحضور مسافران اتوبوس بطور خشونت آمیز مورد حمله قرار گرفت و در بند ۲۰۹زندان اوین محبوس شد. بعد از ۱۹ ماه حبس در سلول انفرادی، به ۶ سال زندان، ممنوعیت از فعالیت سندیکایی به مدت ۵ سال و پرداخت هفت و نیم میلیون تومان جریمه نقدی توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب محکوم شد. به دلیل فشار شدید جسمی و شکنجه در دوران بازجویی، آقای شهابی دچار آسیب دیدگی از ناحیه دیسک گردن و کمر شد و مجبور به دو عمل جراحی گردید. مدتی بعد، مرخصی پزشکی به توصیه پزشک قانونی به ایشان داده شد. لازم به ذکر است آقای شهابی در دوران حبس مجبور گردید که در چهار نوبت مجزا در اعتراض به عدم مراقبت های پزشکی لازم دست به اعتصاب غذا بزند. آقای شهابی در ژانویه ۲۰۱۵ دوباره دادگاهی شد و با اتهام “تبلیغ علیه نظام” که مربوط به یورش نیروهای انتظامی به بند ۳۵۰ زندان بدنام اوین در تاریخ ۱۷ آوریل ۲۰۱۴ بود، به یک سال دیگر حبس محکوم شد و این حکم در دادگاه تجدید نظر نیز مورد تایید قرار گرفت.

ما اطلاع یافته ایم آقای شهابی از زمانی که در ماه اگوست دوباره زندانی شد دست به اعتصاب غذا زده است. طبق گفته دادستانی، او باید تا ۲۲ دسامبر ۲۰۱۸ در حبس بماند. در عین حال، مقامات زندان به آقای شهابی گفته اند که تمام مدتی که او در مرخصی پزشکی بود رد شده است و غیبت محسوب می گردد، و او باید به مدت ۹۶۸ روز دیگر در زندان بماند.

اتحادیه کارگران خدمات عمومی کانادا، عمیقا نگران تداوم هدف قرار دادن رضا شهابی و حبس مجدد و ناعادلانه او، و ادامه اذیت و آزار و بازداشت فعالین کارگری در ایران است. ما از خواست بین المللی برای آزادی فوری و بی قید و شرط رضا شهابی و دیگر فعالین کارگری زندانی حمایت می کنیم. دولت ایران مسئول سلامتی و تندرستی رضا شهابی است.

با احترام

مارک هانکوک ،ریاست کشوری

چارلیز فلوری، دبیر و خزانه دار کشوری

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا