گوناگون

توقیف صد کبوتر “موادبر” در کرمانشاه

نیروی انتظامی استان کرمانشاه در جریان عملیات مبارزه با مواد مخدر و بازرسی چند منزل ده‌ها کبوتر را توقیف کرده است. این کبوترها مورد این ظن قرار دارند که به جای نامه مواد مخدر می‌برند.

خبرگزاری ایرنا از قول مسئول روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه از کشف شگرد تازه مواد‌فروشان حین اجرای مرحله جدید طرح “پاکسازی نقاط آلوده” خبر داد.

بنا بر این گزارش، در این عملیات که از دوشنبه ۶ شهریور (۲۸ اوت) شروع شده مأموران به هنگام تجسس چند خانه در محله “مراد حاصل” به شیوه جدیدی از توزیع مواد مخدر برخوردند به نام “کبوتر موادبر.”

مسئول روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه تعداد کبوترهای موادبر را ۱۰۰ مورد اعلام کرده که همگی به منظور بررسی بیشتر توقیف شده‌اند.

ایسنا نیز به نقل از رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه می‌نویسد: «فرد موادفروش مواد مخدر را در بسته‌های تعبیه‌شده به پای این کبوترهای آموزش‌دیده می‌بست تا توسط آن‌ها به مکان مورد نظر در کرمانشاه منتقل شود.»

سرهنگ حسین براری گفته است، روی پای این کبوترها “مخزن حمل مواد مخدر تعبیه شده است که مشکوک به حمل مواد هستند.”

براری می‌گوید، این کبوترها که از نوع نامه‌برند به این دلیل که از قابلیت خوبی برای به خاطر سپردن آدرس‌ها برخوردارند برای “حمل مقادیر بسیار اندک مواد مخدر” مناسب تشخیص داده‌ شده‌اند.

این نخستین بار است که در استان کرمانشاه از کبوتر برای توزیع مواد مخدر استفاده شده است. در عملیات نیروهای انتظامی کرمانشاه “چند نفر دستگیر و ده خانه هم پلمپ شده‌اند.”

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا