گوناگون

مکارم شیرازی : فضای مجازی می‌تواندبنیان دین و فکری ما را از بین ببرد

به گزارش خبرآنلاین، مکارم شیرازی عصر امروز چهارشنبه (هشتم شهریور ماه) در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:  در دوران شاه کتابی به عنوان جامعه شناسی تدریس می‌شد، جامعه شناسی غربی بود که تنها در یک صفحه آن درباره دین نوشته شده بود، در این کتاب نشان داده می‌شد که دین تنها تراوش از ذهن انسان است، کتاب را همین یک صفحه مسموم کرده بود و کسی که این کتاب را می‌خواند با مذهب خداحافظی می‌کرد. اما امروز به گوش ما رسیده است که در فضای مجازی در مورد قرآن، دین، رهبری و مراجع صحبت هایمی شود، این فضا می‌تواند بنیان کشور را از بین ببرد…
«زندگی دوم» در فضای مجازی؛ تغییر در «سبک زندگی» جوانان
مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: امروز تعداد تولید کتاب‌ها زیاد شده است و همین امر کار نظارت را سخت کرده است. فضای مجازی امروز کار را سخت‌تر از همه کارها کرده است، رؤسای فضای مجازی در خارج هستند، و در دسترس نیستند. امروز با یک وسیله چون موبایل می‌توان اطلاعاتی را به سرعت نشر داد.

وی تأکید کرد: بیگانگان در این فضا هر گونه اطلاعات را وارد می‌کنند و تحزیه و تحلیل‌های خود را در آن ارسال می‌کنند، افراد مطلع به ما گفتند فضای مجازی در دسترس کودکان با بزرگسالان فرق می‌کند و این در حالی است که در داخل کشور ما همه گروه‌های سنی از یک فضا استفاده می‌کنند، یک گروه از سوی ما در حال بررسی فضای مجازی هستند و به گوش ما رسیده است که در مورد قرآن، دین، رهبری و مراجع بدگویی می‌کنند.

وی یادآور شد:  در این فضا اتفاقات سیاسی موج می‌زند، دولت هنوز تصمیمات جدی درباره این فضا نگرفته است، این فضا می‌تواند بنیان کشور را از بین ببرد، این فضا سریعا باید مورد مطالعه قرار گرفته و چاره‌اندیشی شود. رسانه‌ها مهم هستند، در برخی رسانه ها آمده است که جشن قهوه با حضور هم جنس بازان با مجوز صنعت و معدن برگزار می‌شود و این نشان می‌دهد که رسانه‌ها می‌توانند غوغا کنند، پس باید توجه جدی به این حوزه شود.

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا