گوناگون

معامله عجیب جمهوری اسلامی با داعش

۳ جسد و ۵ گروگان را از داعشی‌ها پس گرفتند، در عوض اجازه دادند کاروان صدها نفره آنان که در محاصره بودند، با امنیت عبور کنند و به قرارگاه اصلی داعش بروند تا دوباره آماده شوند برای کشتن صدها نفر دیگر!…
Afbeeldingsresultaat voor ‫حزب الله لبنان وداعش‬‎

معلوم نیست جسد متعلق به حججی باشد!
حزب‌الله لبنان و ایران این “معامله” را با داعش کرده‌اند! خودتان داوری کنید که کدام طرف، معامله‌ی بهتری کرده؛ داعش یا حزب‌الله و ایران؟

یکی از این ۳ جسد، “پیکر بی‌سر” «منسوب به محسن حججی» جوان نجف‌آبادی است که در اثر اشتباه بارز فرماندهان، در یک بیابان خشک به همراه حدود ۴۰ نیروی ایرانی دیگر، به اسارت درآمد و همگی کشته شدند.

حالا چرا سپاه برای پس گرفتن “پیکر بی‌سر” فقط او اصرار دارد؟ و علت جاگذاشتن اجساد بقیه‌ی قربانیان که آنان هم ایرانی هستند، چیست؟ آیا آنهای دیگر، خانواده و چشم‌به راه ندارند؟ آیا این معامله، که کاروان صدها نفره داعش، “فرصت عبور از محاصره” و پیوستن به یاران خونریز خود را پیدا کنند، “پیروزی” است؟ من می‌گویم “برای نظام اسلامی بله! این پیروزی است”!
جسد بی‌سر محسن برای حکومت ایران به مراتب از بقیه‌ی آن قربانیان دیگر، مهم‌تر و باارزش‌تر است. این جسد بی‌سر، یک “گنج” است برای حکومت!

اگرچه هر عقل سلیمی می‌تواند بفهمد که آن معامله، یک شکست مطلق نظامی است و به تجدید قوای داعشی‌ها کمک می‌کند تا برای کشتار بیشتر مردم آماده شوند!

داعش “نیروهای زنده” خود را نجات می‌دهد و طرف ایرانی “جنازه‌ی فقط یک نفر” را! چرا پیکر بی‌سر محسن حججی، اینهمه برای ایران می‌ارزد؟

در نزدیکی محرم، ماه «کاسبی با کربلا و سر امام حسین» جسد جوانی محجوب و دوست‌داشتنی را که در دام افتاد، به ایران می‌آورند. قبل از این تمبر او را ساخته‌اند و میدانی در مشهد به نام او نامگذاری کرده‌اند.

اما خود جسد، به اندازه‌ی یک گنج “نان” دارد! از حالا نان مداحان و روضه‌خوانان و آخوندهای منبری در «روغن جسد محسن» چرب شده است. حکومتی‌ها با تشییع جنازه و ساختن برنامه‌های رادیو تلویزیونی، احساسات مردم را بر می‌انگیزند و از جسد محسن برای نظام “مشروعیت!” می‌سازند. سپاه برای دخالت پرهزینه‌اش در سوریه، «حجت!» و دلیل می‌سازد. و برای سرکوب بیگناهانی در استان‌ها، به بهانه‌ی “تکفیری و داعشی”، توجیه پیدا می‌کند. و…

خلاصه اینکه برنده‌ی معامله با داعش، حکومت ایران است. گرچه این پیروزی، “پایدار” نخواهد بود. اما نظام اسلامی از این ستون به آن ستون را فرج می‌داند!

تا وقتی که مردم ما بگذارند جنازه‌ها را بپرستند و پرسشگران را در زندانها و تبعید تبدیل به جنازه کنند، این حکومت نگرانی ندارد!

هیچکدام از سوگواران محرم و عاشورا نمی‌پرسند علت اتفاقات کربلا چه بود؟ نمی‌پرسند اسم آن ۷۲ تن دیگر، چه بود؟ امروز هم کسی نمی‌پرسد علت گیرافتادن محسن حججی در آن بیابان چه بود؟ و نمی‌پرسند آن ۴۰کشته دیگر که بودند و چه شدند؟ چرا؟ چون “کاسبان دین‌فروش”، از عاشورا همان “سر حسین” را می‌خواهند و از سوریه، همین “محسن بی‌سر” را. نان آنان در این سرهای بریده است!

آنها از اشک و شور عزاداری، برای چپاول ثروت ایرانیان استفاده می‌کنند. و برخی از مردم خوب ما، هنوز هم فریب این بازی روانی دین‌فروشان را می‌خورند. و هنوز هم نمی‌پرسند آن “فرمانده بی‌لیاقتی” که محسن را در سوریه به کشتن داد، چه کسی است؟ همانطور که سالها پس از آن جنگ ۸ ساله نمی‌پرسند چه کسانی از ادامه‌ی جنگ و خرید سلاح قاچاق سود بردند؟ نمی‌پرسند فرماندهی عملیات‌های پرهزینه مانند کربلای ۴ و کشته شدن “هزاران محسن” چه کسانی بودند؟ و نمی‌پرسند آن فرماندهان خطاکار، حالا سر در کدام بنگاه و مافیاهای اقتصادی دارند؟
بابک داد

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا