گوناگون

«روحانی» در تماس تلفنی «اردوغان»

به گزارش ایسنا، حسن روحانی  در تماس تلفنی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه با وی با اشاره به روابط دوستانه و رو به گسترش ایران و ترکیه بر ضرورت تلاش در راستای توسعه، تقویت و تحکیم همه‌‌جانبه مناسبات و همکاری‌های تهران – آنکارا تأکید کرد…
Afbeeldingsresultaat voor ‫اردوغان و روحانی‬‎وی، گفت: اراده دولت دوازدهم بر توسعه روابط صمیمانه و نزدیک با ترکیه به عنوان کشور دوست و همسایه ایران است.

وی  با بیان اینکه متأسفانه هنوز در برخی از کشورهای منطقه بی‌ثباتی و درگیری وجود داشته اشارکرده و گفت: امروز برخی از قدرت‌ها در حال اعمال تمایلات خود در منطقه به ضرر ملت‌ها هستند، افزود: ایران برخی تمایلات تجزیه‌طلبان و مشکلاتی که در منطقه خلیج فارس به وجود آمده است را هرگز به نفع ایران و ترکیه نمی‌داند.

وی با اشاره به اینکه هنوز امنیت کامل در عراق و سوریه برقرار نشده است، اظهار داشت: ایران و ترکیه به عنوان دو قدرت بزرگ منطقه‌ای، باید امروز بیش از گذشته در راستای ثبات و امنیت منطقه نقش‌آفرینی کنند.

این گفتگو ها در حالی مطرح است که علاوه بر گسترش تنش و جنگ فرقه ای و مذهبی در منطقه که موجب تقویت پایه های ارتجاع و استبداد گردیده و  زمینه بازی های پیچیده، ماندگار و خطرناک امپریالیستی را برای سرکوب نیرو های مترقی فراهم میکند. و این مجموعه، همه توان و منابع مالی و انسانی منطقه را خواهد بلعید، راه برون رفت تلاش در راه صلح و همبستگی توده های مردمی و گذر از بنیاد گرایی اسلامی و رژیم های دینی و مذهبی است که جز ترویج ارتجاع، خشونت و جنایت کارآیی دیگری ندارند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا