حقوق بشر

مادر احسان مازندرانی روزنامه نگار زندانی: دادستان تهران مسول جان فرزندم است

اعظم اقتصاد، مادر احسان مازندرانی که از ۲۲ اسفند ماه ۱۳۹۵ در زندان اوین زندانی است در مصاحبه با کمپین حقوق بشر در ایران گفت که این روزنامه‌نگار به دلیل شرایط وخیم جسمی حتی قادر به نوشیدن آب و مایعات هم نیست ولی با این حال از اعزام او به بیمارستان و یا مرخصی استعلاجی جهت درمان جلوگیری می‌شود…
Afbeeldingsresultaat voor ‫احسان مازندرانی‬‎

خانم اقتصاد به کمپین گفت که وضعیت احسان مازندرانی «به مرحله هشدار رسیده و مسوولیت هر اتفاقی برای او با دادستان تهران است.» به گفته او از روز سه شنبه، ۷ شهریور ماه به این روزنامه نگار در بهداری اوین در دو نوبت سرم زده می‌شود.

خانم اقتصاد به کمپین گفت: «احسان هرچیزی که می خورد برمی‌گرداند. غیر از آب توانایی خوردن هیچ چیزی را نداشت حتی آب قند هم که می‌خورد بر می‌گرداند. حالا آب و مایعات را هم معده‌اش پس می‌زند. سه شنبه هفته گذشته توی زندان حالش بد شد. نیمه بی‌هوش او را به بهداری اوین منتقل کردند اما در بهداری اوین امکانات زیاد نیست که بتوانند کاری بکنند فقط در حد گرفتن فشار و قند و ضربان قلب انجام می‌دهند. فشارش خیلی پایین زیر ۸ بوده، قندش زیر ۴۰ و ضربان قلب‌اش ۱۳۰. به احسان اصرار کردند که باید سرم بزنند که اجازه نمی‌داد. دلیل اش این است که می‌گوید بارها شده در زندان، چه در انفرادی ۲ الف سپاه و چه بعد از آن، قرص اشتباه به او داده‌اند. قرص را توی جلد نمی‌دهند تک تک در می‌آورند می‌دهند. احسان می‌گوید من اعتمادی ندارم اگر واقعا نگران وضعیت هستید و به مرز هشدار رسیده مرا بفرستید بیمارستان. یا آزاد کنید یعنی مرخصی استعلاجی بدهید که خودم را درمان کنم.»

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا