گوناگون

«قدرت نمایی تفنگداران آمریکا در گرجستان»

مانور نظامی مشترک هفت کشور گرجستان، آمریکا، جمهوری آذربایجان، بلغارستان، لتونی، اوکراین و رومانی از روز یکشنبه در منطقه ای در جنوب گرجستان آغاز می شود.«دیلی بست» در بازدید از پایگاه آموزشی لیجن، چگونگی ارتقاء مهارت‌های جنگی در شهرهای اروپای شرقی در نزدیکی مرز روسیه توسط آمریکایی‌ها را روشن کرد. برای تقویت آموزش تفنگداران دریایی آمریکا پایگاهی شبیه به میدان فیلم‌برداری ساخته‌اند که در آن سناریوها، آرایش صحنه‌ها، لباس‌ها و بازیگران بطور مرتب تغییر می‌یابند و همچنین، بوی باروت و پهن بصورت تصنعی متصاعد می‌شود…
جنجالی شدن انتشار عکس های زنان برهنه نیروی دریایی آمریکا

به گزارش خبرگزاری آناتولی از تفلیس، وزارت دفاع گرجستان در بیانیه ای اعلام کرد این مانور نظامی مشترک تحت عنوان «Agile Spirit 2017» از روز یکشنبه سوم سپتامبر آغاز و تا ۱۱ سپتامبر ادامه خواهد یافت.

وزارت دفاع گرجستان تاکید کرد در این مانور نظامی ۱۵۰۰ نظامی از کشورهای آمریکا، رومانی، بلغارستان، لتونی، جمهوری آذربایجان، ارمنستان به همراه نیروهای گرجستانی مشارکت خواهند داشت.

این رزمایش با سازماندهی وزارت دفاع گرجستان و همکاری فرماندهی تفنگداران دریایی آمریکا در دو مرحله صحرایی و ستادی در منطقه «اورفولو» در جنوب کشور برگزار خواهد شد.

کشورهای شرق اروپا از گسترش نفوذ روسیه در این کشورها نگرانند و در مقابل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو ) تحت فرماندهی آمریکا می کوشد با استقرار نیرو و سامانه های دفاعی در کشورهای شرق اروپا نفوذ آمریکا را بیشترکرده و روسیه را در فشار قرار دهد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا