ورزشی

صدای اعتراض بازیکنان تیم ملی فوتبال پس از بازی با کره‌جنوبی بلند شد

صدای اعتراض بازیکنان تیم ملی فوتبال پس از بازی با کره‌جنوبی بلند شد و آنها به‌صورت دسته‌جمعی و هماهنگ در صفحات اجتماعی از اینکه به آنها بی‌توجه می‌شود گلایه کردند و از اینکه پاداش‌هایشان پرداخت نشده ناراحتند.

بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران، در اقدامی هماهنگ با انتشار یک پست در صفحات اینستاگرام خود، اعتراضشان به وضعیت کنونی مدیریت بر ورزش فوتبال ایران را نشان داده‌اند. اولین بازیکنی که این پست معنی‌دار را منتشر کرد، «اشکان دژاگه» بود و دقایقی بعد سایر بازیکنان را هم همان متن را منتشر کردند.

در پست بازیکنان تیم ملی ایران آمده است: «سلام به هموطنان عزیز. ما بودیم و یک جهنم.ما بودیم و کوره ای که کره ای ها ساخته بودند تا این بار بعد از پایان بازی، روی تابلوی ورزشگاه نتیجه به نفع آنها ثبت شود. یک کشور بسیج شده بودند.از صدر تا ذیل. این سوی میدان فقط یک تیم همدل بود و دعای هواداران. یک تیم سراسر با انگیزه و مسلح به تدابیر کادر فنی .جنگیدیم و ده نفره شدیم اما باز هم حریف ما نشدند.کاش اینجا هم عملکرد مسئولان مملکت و فدراسیون کره جنوبی را الگو قرار می دادند.افسوس.هیچکس اینجا انگار ندید که ما مسافر جام جهانی شده ایم.از صدر تا ذیل.خستگی به تن این تیم ماند.دستتان درد نکند.حالا دیگر پیروزی هم ارزشى ندارد.اینجا موفقیت هم یتیم است.»

این برای نخستین بار است که تمام بازیکنان تیم ملی ایران این پست را به اشتراک گذاشتند. حتی «سید جلال حسینی» که کمتر در فضای مجازی فعالیت می‌کند هم دومین پست خود در اینستاگرام را به این مورد اختصاص داده.

این اعتراض، فقط به فدراسیون فوتبال ایران نیست. «کارلوس کی روش» سرمربی تیم ملی ایران، پس از تساوی باارزش مقابل کره جنوبی، در کنفرانس خبری نسبت به رفتاری که با تیم ملی ایران می‌شود اعتراض کرده بود. «کی روش» به خبرنگارانی که از سراسر جهان برای پوشش خبری این بازی به سئول رفته بودند گفت: «امیدوار هستم حداقل جهان فوتبال به عملکرد تیم خوب ایران که فوتبال زیبایی نمایش می‌دهد احترام بگذارد این با توجه به درنظر گرفتن شرایط و امکانات لازم به این واقعیت رسیده و این در حالی است که در خانه این تحسین صورت نمی‌گیرد.»

به نظر می‌رسد بخشی از انتقادات صورت گرفته، به بی‌تفاوتی دولت پس از صعود ایران به جام جهانی فوتبال مرتبط است. «حسن روحانی» یک روز پس از صعود تیم ملی به جام جهانی با ملی پوشان و کادر فنی تیم ملی دیدار کرد، اما کمترین هدیه‌ای به آنها داده نشد.

همان زمان «علی آقازاده» سرپرست معاونت مالی وزارت ورزش در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر مدعی شد که دولت مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به‌عنوان کمک مالی ویژه برای تیم ملی ایران درنظر گرفته است.

هرچند که این وعده هم تا امروز عملی نشده. مشکل دیگر، به وضعیت نامعلوم «مسعود شجاعی» در تیم ملی ایران مرتبط می‌شود. کارلوس کی روش در پایان بازی با پیراهن مسعود شجاعی به کنفرانس خبری رفت تا از این بازیکن حمایت کند. او هرچند مدعی شده که عدم دعوت از شجاعی مسائل سیاسی نیست، اما به نظر می‌رسد که فشار وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به مهدی تاج برای دعوت نشدن «مسعود شجاعی» مهم‌ترین دلیل محروم ماندن کاپیتان تیم ملی ایران از بازی مقابل کره جنوبی بود.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا