ورزشی

کی‌روش: تا عمر دارم ایران را کشور خودم می‌دانم

می‌گویم کشورمان ولی تا زمانی که من این پیراهن مقدس را برتن دارم و تا زمانی که عمر دارم به ایران کشورم خواهم گفت و کمک می‌کنم به منافع آن…

کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی کشورمان در حاشیه تمرین صبح امروز تیم ملی در خصوص دیدار مقابل سوریه اظهار داشت: نتایج و اعداد روی میز هستند و همه گویای شرایط هست. سوریه در حال حاضر تیم سوم گروه هست و با نتایج خوب خود همه را شگفت‌زده کرده است و از طرفی بازیکنان من با انگیزه بالا آماده حضور در این دیدار هستند و یکی از دلایل آن هم رفتاری است که بازیکنان این تیم در دیدار رفت مقابل سوریه در مالزی با ما انجام دادند که رفتار خوبی نبود و بازیکنان سوریه با ما خشن بودند و به همین منظور با انگیزه مضاعف به مصاف آنها می‌رویم تا رفتار بد آنها را با بازی خوب جبران کنیم.

وی در مورد رکورد گل نخوردن تیم ملی و تلاش برای حفظ آن گفت: مطمئناً این رکوردها حائز اهمیت هستند و به دلیل بازی‌های خوب و نتایجی که کسب کردیم موفق به ثبت آن شدیم ولی هیچ وقت یک بازی را برای ثبت کردن نتیجه خاص یا حفظ رکورد شروع نمی‌کنیم و فقط تلاش می‌کنیم بهترین نتیجه را بگیریم و اگر با بسته ماندن دروازه‌ همراه باشد از آن استقبال می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی در مورد اعتراضات بازیکنان تیم ملی بعد از دیدار با کره‌جنوبی گفت: این مسائل مربوط به مدت‌های اخیر و ماه‌های اخیر است و فقط مختص آن بازی نیست. برای مثال اتفاقی که دیروز در فرودگاه در بدو ورود تیم ملی افتاد و بارها دیده شده بود جایی که باید چمدان‌ها را تحویل بگیریم محل خوبی برای مصاحبه نیست ولی بازهم اجازه ورود به خبرنگاران داده شد و درخواست مصاحبه داشتند. بعد از ۷ سال اتفاقی که دیروز افتاد مشخص شد هنوز رفتار حرفه‌ای شکل نگرفته است و دیدیم مردم، مسافرین، اصحاب رسانه، عکاسان و… همه به شکل متمرکز در آن محل حضور داشتند و بی‌نظمی ایجاد شده بود. متاسفانه با در نظر گرفتن دستاوردها تنها تفاوت ایجاد شده بیشتر شدن فاصله بین تیم ملی و مسئولان هست. این بی‌تفاوتی هنوز نمایان هست و می‌شود به خوبی آن را دید. زمان برای ما در حال از دست رفتن است. من با ارتباطات شخصی خود بازی با روسیه را ترتیب دادم ولی چند روز قبل از آن قرار بود بازی دوستانه دیگری برگزا شود که این بازی به خاطر کمبود بودجه و امکانات مناسب لغو می‌شود.

کی‌روش در ادامه با گلایه یکی از رسانه‌ها گفت: متاسفانه یک رسانه هرچه دلش می‌خواهد می‌نویسد ولی نماینده خودش را اینجا نمی‌آورد تا با ما رو در رو شود. آنها می‌خواهند دستاورد و روحیه بازیکنان ما را کوچک کنند و کم اهمیت جلوه دهند و اینطور وانمود می‌کنند دستاوردهای ما کم اهمیت است و قصد دارند درس اخلاق به ما می‌دهند که اصلا در جایگاه چنین چیزی نیستند. خبرنگار خود را به تمرین تیم ملی نمی‌فرستند و فقط به خاطر اینکه به آنها گفتند علیه ما بنویسند. مرتب علیه من و بازیکنانم تهدید می‌نویسند و بهتر است دست از کارشان بردارند.

سرمربی تیم ملی ایران در واکنش به سوالی در خصوص احتمال اینکه ایران برابر سوریه بعنوان یکی از شانس‌های صعود بازی را آسان بگیردگفت: اینقدر کثیف و بزدلانه هستند این گونه کامنت‌ها که می‌خواهند علامت سوالی مقابل صعود مقتدرانه ایران بگذارند.توصیه من به شما این است که اینگونه صحبت‌هایی که رسانه های دیگر انجام می‌دهند را فراموش کنید و کمک کنید به توسعه راهی که کمک می‌کند به آماده شدن و به بازیکنان و کشورمان. عذرخواهی می‌کنم که می‌گویم کشورمان ولی تا زمانی که من این پیراهن مقدس را برتن دارم و تا زمانی که عمر دارم به ایران کشورم خواهم گفت و کمک می‌کنم به منافع آن.

وی با اشاره به تلاش رسانه‌ها برای هدفی که پیش رو دارند گفت: تشکر و دست مریزاد خواهم گفت به شما اگر بتوانید از ما حمایت کنید و چیز خاصی هم نمی‌خواهم و فقط می‌خواهم از برنامه آماده سازی حمایت شود.

در ادامه در حالی که یکی از خبرنگاران با اشاره به انتظاراتی که از تیم ملی در جام جهانی روسیه می‌رود و آیا این مساله باعث حمایت‌هایی از سوی مسوولان شده سوالی را مطرح کرد، کی روش بدون توسط به ترجمه آن گفت: می‌دانم درباره چه چیزی صحبت می‌کنید. باید حتما یک حساب بانکی باز کنیم تا شاید مردم بتوانند کمک کنند!

سرمربی پرتغالی تیم ملی در ادامه در پاسخ به جشن ملی صعود به جام جهانی و انتظارش از هواداران گفت: ما این جشن ها را سعی می کنیم فدراسیون انجام دهد و ما کارمان را انجام می دهیم و به خانه می‌رویم. جشن گرفتن ها و عکس های یادگاری را برعهده دیگران بگذاریم. ما کارمان را انجام می‌دهیم و بعد از آن به خانواده‌مان خواهیم رسید. عکس ها را ویدئوها را دیگران می‌توانند انجام دهند.

کارلوس کی‌روش در ادامه در خصوص غیبت مسعود شجاعی در جمع شاگردانش اینگونه واکنش نشان داد: من فکر کردم درباره آقای جواد نکونام صحبت می‌کنید و علت اینکه آقای نکونام اکنون اینجا نیستند به این خاطر است که هفت ماه حقوق دریافت نکردند. بیاییم شروع کنیم درباره آقای نکونام صحبت کنیم.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا