اخبار

«حصر» با دستور«خامنه ای» با تصمیم «شورای امنیت» و با حضور «روحانی »گرفته شده

ضرغامی گفته است دستور بازداشت خانگی موسوی، کروبی و رهنورد توسط شورای امنیت عالی امنیت ملی با حضور حسن روحانی گرفته شده و اژه ای گفته که مطابق تصمیم این نهاد «حصر» ادامه خواهد یافت.آنانی که تلاش کرده حساب حسن روحانی را از دیگر سران رژیم جدا کرده و در مورد ایشان چک بی محل می کشند؛ آگاهانه مردم را به سمت سکوت و مماشات در مقابل سیاست‌های ضدانسانی دستگاه‌های اطلاعاتی و قضایی حکومت جمهوری اسلامی کشانده و به ادامه ظلم و جنابت یاری می‌رساند….

اژه ای سخنگوی قوه قضائیه امروز اعلام کرد شورای عالی امنیت ملی در جلسه ی اخیر خود تصمیم گرفته است بازداشت خانگی موسوی، کروبی و رهنورد ادامه داشته باشد. ریاست این شورا با حسن روحانی رئیس جمهور است.

سخنگوی قوه ی قضائیه در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اخبار ضدونقیضی که راجع به بازداشت های خانگی و مسائل مرتبط با آن امروز در رسانه ها مطرح است، گفت: در جلسه اخیر شورای عالی امنیت ملی قرار شد حصر ادامه داشته باشد.
وی یادآور شد: بحث دیگر این است که در طول این مدت برخی خانواده هایشان و خودشان در رابطه با برخی مسائل مثل رفت و آمدها و مسائل پزشکی درخواست هایی داشتند که به تمام آنها توجه داشتند. در امر پزشکی نه تنها کوتاهی نشده بلکه بنا به نظر پزشکان و نظر روسای بیمارستان‌هایی که آقای کروبی بستری شده بود، ما برای روسای قوا هم چنین سرویسی نداریم. دو الی سه سال پیش، حاج خانم کروبی تقاضا کرد که خانه جدیدی خریدیم و می خواهیم از این خانه منتقل شویم که بعد از بررسی ها موافقت شد. گهگاهی درخواست های دیگر داشتند که هر آنچه که در چارچوب این مصوبه بوده، انجام شده است.
او همچنین خاطر نشان کرد: از حدود یکسال پیش ریاست قوه قضاییه دستوراتی دادند که نسبت به برخی از مراجعات بستگان درجه یک، گشایش بیشتری داده شود. کمیته‌ای در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی برای پیگیری و هماهنگی که نمایندگانی از قوه قضاییه و وزارت اطلاعات حضور دارند تا امورات را تمشیت کنند، تشکیل شده است. در مورد مسائل پزشکی نیز قرار بود علاوه بر خود حاج خانم کروبی که زمانی رئیس بیمارستان بود، وزیر بهداشت هم نظارت کند. البته حصر درباره همسر خانم کروبی نیست.
معاون اول قوه‌قضاییه با بیان اینکه افرادی که تصور می‌کنند با فضاسازی و جوسازی مصوبه شورای عالی امنیت ملی باطل می شود، سخت در اشتباه هستند، گفت: شورای عالی امنیت ملی نه آن موقع ونه الان با فضاسازی تصمیم نمی‌گیرد و قوه قضاییه هم همین طور است و چه بسا در قضایای مشابه، فضاسازی ها کار را بدتر کرده است. آن کمیته و قوه قضاییه به عنوان ناظر و وزارت اطلاعات به عنوان مجری و ضابط، آن کاری که در چارچوب مصوبه شورای عالی امنیت ملی است، انجام می دهیم و اگر روزی هم مصوبه شورای عالی امنیت ملی ادامه حصر نباشد، قوه قضاییه کار خود را انجام می دهد.

خروج ماموران امنیتی از خانه کروبی
او در مورد خروج ماموران از خانه کروبی نیز گفت: طبق نقل قول از مباشرین این قضیه، گفته شد افرادی که به خانه رفت و آمد می‌کنند با حضور افرادی که برای امنیت مسئله در طبقه پایین مستقر هستند، ناراحت‌اند. گفتم الزامی ندارد که حتما داخل خانه باشند. الان هم می گویم که این ماموران با شرط آقای کروبی از خانه خارج نشدند بلکه یک درخواست بود که بررسی و موافقت شد. افراد چهارشنبه هفته قبل از خانه خارج شده و تعهدی از خانواده ایشان گرفته شد که تامین این مسائل با خود شماست و اگر در منزل اتفاقی پیش آمد، با خود شماست. در بیرون از خانه امکانی فراهم شده و همین نیروها امنیت را فراهم می کنند.

حسن روحانی هم بود!
در همین حال عزت اله ضرغامی رئیس سابق صدا و سیمای جمهوری اسلامی در اظهاراتی مدعی شد که موضوع «حصر» تصمیم شورای عالی امنیت ملی با حضور حسن روحانی بود.
او در یک گفتگوی طولانی تلویزیونی تاکید کرد: مصوبه حصر مصوبه شورای عالی امنیت ملی است که بیست ماه بعد از تقلب انتخابات ۸۸ صورت گرفت. بعد از بیست ماه باید آشوب ها تمام میشد. در جلسه شورای عالی امنیت ملی حصر بعنوان یک راه حل مطرح شد و نه یک مجازات. روحانی در جلسه حضور داشت. او افزود: به نظرم محاکمه «سران فتنه» در شرایط فعلی اصلا به صلاح نیست زیرا امنیت کشور به خطر می افتد.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا